LOG IN

REGISTER

* Indicates a required field
*
*
*
*
*
Requesting additional rights. To obtain additional rights in the Digital Collection, please fill in the Project Information field above.
Submit

FORGOT YOUR PASSWORD?

* Indicates a required field
*
Submit
Collection highlights

Edgar Viies
Portrait of Wife Virve

 
Artist: Edgar Viies (1931 - 2006)
Title: Portrait of Wife Virve
Date: 2002
Technique:
Material:

plaster
Height (cm): 40.0
Width (cm): 20.0
Depth (cm): 20.0
Description: : Pea kõik eesti modernistlikud skulptorid on loonud muude teoste hulgas ka autoportreid oma kunstnikuolemuse väljendusena ning portreid oma abikaasast, lastest ja vanematest. Mitmed neist endast ja oma lähedastest loodud portreeskulptuuridest on jõudnud EKM skulptuurikogusse, moodustades skulptorite portreeloomingust omaette vaadeldava intiimsema osa.
Eesti skulptuuri ajaloos erandlikult silmapaistvalt oma kaasaega tunnetanud skulptorina ja samas ka suurepärase modelleerijana on Edgar Viiese loodud "Autoportree" ja "Abikaasa Virve portree" meisterlikud ning mõjuvad oma materjalikäsituse ja modelleeringuga ajastuomaselt. Abikaasa portree valmis spetsiaalselt 2002. aastal skulptori isiknäitusele Eesti Kunstimuuseumi näitusekeskkonnas Rotermanni soolalaos. 1980. aastatel loodud autoportree on varasem, meeleolukas ja elava modelleeringuga.
HASH(0x26b18a0): Naise portreepea, rangluude alt lõigatud. Piklik harmooniliste näojoontega nägu, naeratavad huuled, lühem sirge nina, silmad markeeritud, ülalaud välja töötatud, rikkalikud lokkis juuksed osaliselt kuklasse koondatud, juuksed langevad kiharatena kaelale, laubal markeeritud üksikuid kiharaid.
ARRAY(0x2665dd8): E. VIIES 2002
ARRAY(0x2676490): ABIKAASA VIRVE
Related categories: Contemporary Art
Copyright notice: Art Museum of Estonia
AME collection: Sculpture collection
Collection number: S 1934
Accretion number: EKM j 56592
Muis reference http://muis.ee/museaalView/2993297
File info: Source type: digital photography
File type: TIF
Compression: Uncompressed
File size: 78.82MB
Resolution: 4290*6420px @ 300dpi
 
Search Press Photos Exhibition Views Reproduction Fees Online Shop Photo Collection