Võrguühenduse viga

Proovi uuesti Sulge
 
 
Venus ja Mars Vulcanuse võrgus. 18. saj. Õli
Arst Erasistratos avastab Antiochose armastuse Stratonike vastu. 1776. Metsotinto
Lott tütardega. 16. saj II pool. Õli
Joosep ja Pootifari naine. 19. saj II pool. Koloreeritud lito
Susanna ja vanamehed. 1875. Terasgravüür
Othello oma seiklusi jutustamas. 1842. Vasegravüür
Othello. U 1860. Vasegravüür
Vana mees ja tütarlaps. U 1545 ‒ 1600. Originaal u 1545 ‒ 1568 Puulõige
Tiiteleht raamatule „Armukunst”. Illustratsioon ‎Pierre-Joseph‎ Bernard’i teosele „‎Oeuvres complètes. Nouvelle édition.”‎ ‎Paris: Dufart, 1793. Ofort
Puudus Indias. Paarik lehele „Briti küllus”. 1794. Värviline punktiirmaneer
Raske valik. 1789. Õli
Frivoolne stseen. Miniatuur. 18. saj (?) Guašš luuplaadil
Petetud abielumees. Miniatuur. 19. saj. Guašš luuplaadil
Lapse armastus. 1878. Marmor
Usk, lootus, armastus. 1822. Õli
Madonna lapse, Ristija Johannese ja ingliga. 17. saj algus. Õli
Püha hõimkond. Koloreeritud ofort
Ingli sosin. 1849. Vasegravüür, metsotinto
Ema lapsega. Etüüd. Õli
Eesti naine lapsega. 1850. aastad. Õli
Noor ema. 19. saj keskpaik. Õli
Õnnitlus ehk uusaastahommik. Paarik lehele „Buketid ehk vanaema pidu”. 1787. Värviline akvatinta
Armas kodu ehk koolist tulek. Paarik lehele „Sinine esmaspäev ehk kooliminek”. 1790. Värviline metsotinto
Perekond kurvastab lapse kadumise pärast. Perekond rõõmustab lapse leidmise üle. 1801. Värviline punktiirmaneer
Maaomaniku perekond. Paarik teosele „Rentniku perekond”. 1792. Värviline punktmaneer
Kunstnik perekonnaga Vinni mõisas. 1835. Akvarell, tušš
Kuldpulmad. 1859. Vasegravüür
Ustavus. U 1832. Metsotinto
Kunstniku uinuv tütreke. 1923. Marmor
Võidukad amorettid. 19. saj lõpp. Pronks
 

Perekond kurvastab lapse kadumise pärast. Perekond rõõmustab lapse leidmise üle. 1801. Värviline punktiirmaneer

See gravüüripaar on justkui eelpool kujutatud laste koolimineku ja sealt tuleku järg. Jällegi on tegemist algul kurva ja siis rõõmsa sündmusega armastavas kodus.
Kuid seekord on juhtum väga tõsine – pere pesamuna on kadunud. Iga pereliige reageerib sellele omamoodi. Nii pühib lapsehoidja silmi, isa on vajunud muremõtetesse ja ema loeb vaikse palve. Lapsed püüavad leida hingetuge oma vanematelt. Lootust annab vaid toast lahkuv riigiametnik.
Gravüüripaari teisel pildil toobki ametnik lapse tagasi, mis kinnitab, et moodne riik ei jäta oma kodanikke hätta. Kõik on õnnelikud, naispere läheb pesamunale vastu ning isa tõstab kaks kätt üles, et Taevaisa tänada.

Teose autor Alexandre Clément oli prantsuse graafik, kes tegutses Pariisis. Teoste eeskuju looja Laurence J. Cossé oli maalija ja graafik, kes pärines arvatavasti Šveitsist, kuid tegutses Düsseldorfis ja lõpuks Inglismaal.