Johannes Mikkel sai maali vahetuse teel kunstikogujalt Eduard Bramanilt (E. Bramanis), kellelt ta sai ka Faijumi portree ja nn Hogarthi „Südaöise keskustelu”. Braman omakorda ostis need maalid 1939. aastal toonaselt Läti kunstimuuseumi direktorilt (sellel ajal oli muuseumi direktoriks Vilhelms Purvîtis), kes töötas tsaariajal Ermitaažis konservaatorina.
Johannes Mikkel pidas maali 17. sajandi Hollandi tuntud maastikumaalija ning hobuste kujutamise hinnatuima meistri Philips Wouwermani noorpõlve tööks (1630. aastate lõpust), selle tõenduseks osutas ta kunstniku noorpõlve signatuuri meenutavale monogrammile silla müüril.
Mikkeli kogu Wouwerman on komponeeritud erinevatest wouwermanlikest motiividest. Sarnase figuuridegrupi leiab Philips Wouwermani u 1655 aasta paiku valminud maalilt „Turult tagasisõit”.
Philips Wouwerman. Turult tagasisõit. U 1655. Erakogu
1760. aastatel üllitati maali järgi gravüür, mida on kasutatud eeskujuna ka Mikkeli kogu Wouwermani maali juures – vanaldasel valgel hobusel turulistega figuuridegrupp on Wouwemani originaalmaaliga võrreldes peegelpildis, kuid sama pidi kui graafilisel lehel.
Robert Strange Philips Wouwermani järgi. Turult tagasitulek. 1760. aastad. Vasegravüür. Briti Muuseum, London