18. sajandil vaimustusid eurooplased kaugetest eksootilistest maadest ja kultuuridest. Moes olid orientaalse päritoluga rõivad ning joogid, aga ka näiteks võõramaise välimusega teenrid. Sellest eksootikavaimustusest on kantud ka Johann Joachim Kändleri 1748. Aastal modelleeritud grupp „Mooramees kimliga”, mis kujutab idamaises rõivastuses mustanahalist tallipoissi juhtimas end tagajalgadele ajanud valget hobust. Tegemist on ühe kõrgetasemelisema tööga Meisseni toodangus: keerulises poosis hobuse ja tema taltsutaja loomutruu kujutamine küllaltki suurtes mõõtmetes on olnud kunstnikule ja teostajatele kahtlemata suur väljakutse. Eriti õnnestunud on just hobuse figuur, mis jätkab Meisseni loomakujude parimaid traditsioone.
Teema oli ilmselt populaarne, sest hiljem modelleeris Kändler veel teisegi grupi moorlasest hobusega ning selle paarilisena türklasest tallimehe oma hoolealusega.
Hobusetaltsutajad. 18./ 19. saj. Meisseni portselanimanufaktuur. Kordus J. J. Kändleri mudeli järgi (u 1770). Portselan, glasuuripealne maal, h 24 cm. Erakogu