Mikkeli muuseumi kogusse kuuluvad pastoraalsed kujud “Lilleneiu pärjaga” ja “Noormees lillekorviga” on 19. sajandi variatsioonid Johann Carl Schönheiti (1730–1805) 1767. aastal loodud figuuridest. 19. sajandil valmistati Meisseni portselanimanufaktuuris enamasti kordusi eelmise sajandi rokokoolikest ja klassitsistlikest mudelitest. Tähelepanu väärivad „Lilleneiu ja -noormehe” figuurid ennekõike näitena 19. sajandi portselani tehnilisest täiuslikkusest. Võrreldes 18. sajandi originaalidega on kujudele lisatud hulgaliselt uusi väikseid detaile – pitse, paelu, lahtiseid hõlmu, lilleõisi. Kõik need lisandid muutsid figuuride modelleerimise ja hilisema valmistamise ääretult keerukaks, kus väiksemgi eksimus tähendas kogu töö ebaõnnestumist ning seda hinnatavam oli perfektne lõpptulemus.
Just oma detailirikkuse tõttu olid „Lilleneiu ja -noormehe” skulptuurid väga hea tunnistus Meisseni manufaktuuri töötajate tehnilistest oskustest ning vabriku ühe parema saavutusena eksponeeriti neid ka 1851. aasta Londoni maailmanäitusel. Sama figuuridepaarik saadeti diplomaatilise kingitusena ka Vene keiser Nikolai I-le.
19. sajand i“Lilleneiu pärjaga” ja “Noormees lillekorviga” on 19. sajandi variatsioonid Johann Carl Schönheiti (1730–1805) 1767. aastal loodud figuuridest. 19. sajandil valminud vorm, mida tuntakse laiemalt Suurte aednike figuuride nime all, osutus Meisseni portselanivabriku menukiks. Sajandi jooksull välja antud figuuridele andsid portselanimaalijad omanäolise ilme erineva kostüümilahenduse abil.
Aednikud. Meisseni portselanimanufaktuur. J. C. Schönheiti mudel (1767). Portselan, glasuuripealne maal. Erakogu