“Ploomiõite ja murtud jää” dekooriga vaas esindab Jingdezheni portselani Kangxi perioodist (1662–1722). Seda tüüpi vaasid kujunesid väga populaarseteks ning neid toodeti Hiinas veel kuni revolutsiooni alguseni 1949. aastal.
Madalad kaanega vaasid olid Euroopas 18.‒19. saj. üsna populaarsed ja neid kasutati maitesainete hoidmiseks. Sellele viitab ka nende inglise keelne nimi – ginger jar (ingveripurk). Ühtlasi on glasuurialuse koobaltsinisega muster “ploomiõite ja murtud jääga” üks Hiina portselani armastatumaid kaunistusmotiive.
”Ploomiõite ja murtud jää” dekooriga kaunistatud vaase kingiti Hiinas uue aasta saabumise puhul, mida liikuva pühana tähistatakse perioodil 21. Jaanuarist – 21. veebruarini. Lõunapoolsemates regioonides on see märgiks kevade (peatsest) saabumisest, põhjas aga sisendab lootust, et talv pole lõputu.
Muster viitabki peatsele kevade saabumisele. Kujutatud õitsvaid oksi on peetud nii kirsipuuks kui ploomipuuks, isegi mandlipuuks. Kõik nimetatud taimed kuuluvad ühte toompuude (Prunus) perekonda ning õitsevad varakult. Osa Hiinas ja Jaapanis kasvavaid kirsiliike õitsevad juba talvel. Ajal, kui õielehed jääle pudisevad, hakkab see murduma.
Kaanega vaas. Hiina, Kangxi periood, Qingi dünastia. 1662–1722. Portselan, glasuurialune koobaltmaal. Briti Muuseum, London