Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku

Avaleht

Siit leiate Eesti Kunstimuuseumi Digitaalkogu avalehe tutvustuse. Avalehele on koondatud enamus internetilehe funktisonaalsetest linkidest.

Kõige ülemisel navigatsioonireal on juurdepääs Filiaalide kaudu Digitaalkogu lisamaterjalidele, milleks on Näituse vaated, Pressialbum ja fotod Eesti Kunstimuuseumi filiaalide sise- ja välisarhitektuurist.

Selle all asuval mustal ribal on antud juurdepääs  Digitaalkogu peamistele kategooriatele, mille abil on Digitaalkogu visuaalne materjal organiseeritud loogilistesse, kindlat kunstiajaloo perioodi või teemat hõlmavatesse gruppidesse.

Peamisel kategoorial klõpsates jõuate teema avalehele, hiirega kategooriale liikudes avaneb rippmenüü perioodi juurde kuuluvate alamjaotustega, võimaldades nii piiritleda kitsamalt teid huvitava teema pildivalikut.

Kõige võimsam tööriist asub päise paremal serval ja selle abil on võimalik sooritada otsing kõigilt teoste juures olevatelt kirjeldusväljadelt. Kui kirjutate sellele väljale näiteks kunstniku nime, siis leiab otsing Digitaalkogust üles kõik kunstniku nimega seotud teosed, isegi siis kui need ei ole otsitava kunstniku loodud, kuid on seotud temaga kaudselt.

Otsinguvälja saab kasutada märksõna otsinguks. Otsitavaid märksõnu võib olla mitu ja need tuleb eraldada komaga, kuid otsing leiab üles need teosed, mille märksõna kirjelduses esinevad kõik otsitud sõnad. Kui teid huvitavad kindlad objektid või nähtused, kuid need ei esine koos ühelgi teosel, siis tuleks iga märksõna otsida eraldi.

Samuti toimib sellel väljal numbriotsing. Sellega saab otsida Eesti Kunstimuuseumi teoste kogunumbreid ja järjekorda, milles teosed on sisestatud veebilehele. Kuna otsitakse kõiki esinevaid numbrikombinatsioone, siis väiksemate numbrite otsingus tuleb väga palju ebaolulisi vasteid. Täpsemate otsinguvalikute tegemiseks on Digitaalkogus eraldi otsingu lehekülg.

Päise all oleval hallil ribal leiab eelvaliku Eesti Kunstimuuseumi kogudesse kuuluvate teoste paremikust. Leheküljel liikudes pildid muutuvad ja annavad ülevaate olulisematest teostest. Pildil klõpsates suunatakse teid teose kirjelduse lehele, siit on võimalik edasi liikuda galeriisse kuhu on koondatud kõik Eesti Kunstimuuseumi parimad teosed.

Parimate teoste galeriist vasakul paiknevad registreerumis- ja sisselogimisvalikud. Digikogu on kasutajapõhine keskkond, mis pakub registreerunud kasutajatele lisavõimaluse kasutada töölauda ja organiseerida Digitaalkogus leiduvaid fotosid erinevate projektide tarbeks.

Digitaalkogu olulised lisafunktsioonid on koondatud lehe alla. Need viivad täpsemate Otsingu valikute, Eesti Kunstimuuseumi filiaalide pressimaterjali ja näituste vaadete ning Eesti Kunstimuuseumist ja kunstnikest ajaloolisi fotosid  koondava Fotoarhiivi juurde.

Lisaks leiab lehe altservast ka veebilehe kasutamist hõlbustavad viited.

Lehe allumine osa koosneb Eesti Kunstimuuseumi kontaktide kastist, mis avaneb paremal olevast nupust ning siia on koondatud viited Eesti Kunstimuuseumi erinevatele lehtedele ning filiaalide kodulehtedele.