Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku

Otsing

Digitaalkogu Otsingu leht sisaldab erinevaid otsinguvälju. Lehe ülemise serva vasakus nurgas on vabaotsingu väli. Siia võite kirjutada teid huvitava märksõna või daatumi. Sisestatud märksõna otsing leiab üles kõik teosed, mis vastavad otsisõna tingimustele. Sõna otsing leiab esineva sõna üles kõikidelt teose kirjelduse väljadelt. Otsingu käigus otsitakse sõna tervikuna ja kõiki osalisi kattuvusi. See tähendab, et leitakse üles ka need märksõnad, mis annavad osalise kattuvuse otsitava sõnaga ka sõna sees. Näiteks kui otsida sõna „talv“, leiab otsing üles ka sõna „Talvemaastik“ ja „Talvine“. Vaba sõnaotsingut saab kombineerida teiste otsinguvalikutega, milleks on Kategooriad, EKM kogud ja Kunstnikud.

Kui te otsite märksõna, siis leiate ainult need sõnad, mis on kirjeldatud teose pealkirja, märksõna või kirjelduse väljale. Kui te otsite mitut komaga eraldatud märksõna korraga, siis võib otsing lõppeda tulemusteta. Kuna otsitavad sõnad ei pruugi koos märksõnaväljal esineda. Kõigi teid huvitavatele märksõnadele vastavate teoste leidmiseks on soovitav teha mitu otsingut, see tähendab otsida iga märksõna eraldi. Näiteks otsing „koer, kass“ leiab üles vähem teoseid, kui mõlemat sõna eraldi otsides.

Otsing dateeringu järgi. Daatumi võib sisestada samuti vabaotsingu väljale, ning siis leitakse üles kõik soovitud aastaarvuga dateeritud teosed. Otsing toimib ka ajaperioodide lõikes. Näiteks 1940-1950 või 1900-2000.

Otsingulehe ülemises paremas servas paikneb võimalus otsida teoseid Eesti Kunstimuuseumi kogunumbri järgi. Kui sisestate näiteks väljale kogu tähise G, leiab otsing sellelt väljalt üles kogu Eesti Kunstimuuseumi kogudesse kuuluva graafika. Lisaks graafikakogule, mille tähis on G leitakse ostingus üles ka graafika abikogu, graafilise disaini kogu ja välisgraafikakogu. Otsingud on koostatud võimalikult laiahaardelisena, näiteks piirates otsingu parameetreid ja sisestades otsingusse G 1 annab otsing tulemuse, mis kuvab kõiki teoseid, mille graafikakogu number algab ühega. Iga sümboli lisamine otsinguväljale piirab otsitingimusi ja vastavalt sellele on ka leitavate teoste arv väiksem. Kõigi Eesti Kunstimuuseumi kogudesse kuuluvate teoste piltide vaatamiseks kirjutage numbriotsingu väljale EKM.

Kolmel kõrvuti asuval otsinguväljal saab teha otsinguvalikuid etteantud loenditest. Siin saab otsida teoseid kategooriatest, Eesti Kunstimuuseumi kogudest või kunstnike järgi.

Otsingu leht lõppeb valikuga „Kunstnikud“ vasakus servas. Kui kunstniku valik nimekirjast viib selle kunstnike loodud teosteni muuseumi kogudes, siis lingist Kunstnikud avaneb tähestikuline loetelu kunstnike nimedest, mille juurest pääseb Kunstniku CV lehele ja sealt edasi ka iga kunstniku teoste juurde.

Otsingute teostamiseks kasutage nuppu „Otsi“ lehe paremas servas.