19. saj I pool. Õli, puit
Johannes Mikkel, kellele maal varem kuulus, pidas seda 17. sajandi Hollandi tuntud maastikumaalija Philips Wouwermani noorpõlvetööks 1630. aastate lõpust. Sillapostilt maali allosas leiab läbipõimitud monogrammi PhLSW, mis on osa originaalsest maalingust. Maali on siiski põhjust pidada 18. sajandi teisel poolel või 19. sajandi esimesel poolel valminud võltsinguks.
Maal on komponeeritud erinevatest wouwerman’likest motiividest, näiteks samasuguse figuuridegrupi leiab Philips Wouwermani 1655. aasta paiku teostatud maalilt „Turult tagasisõit” (u 1655), millest Sir Robert Strange avaldas 1760. aastatel reprodutseeriva gravüüri. Just gravüür on olnud ka Mikkeli kogu maali otseseks eeskujuks, sest figuuridegrupp, vanaldase valge hobuse seljas koju sõitvad laadalised ja neid saatev koer, on Wouwermani maaliga võrreldes peegelpildis, kuid ühtib kujutisega gravüüril.
Philips Wouwermani loomingut on saatnud pikk publikumenu. Kui 17. sajandil oli Wouwermani looming tuntud eeskätt kohaliku Hollandi publiku seas, siis 18. sajandi teisel veerandil algas Philips Wouwermani postuumne edulugu rahvusvahelisel kunstiareenil, mis jätkus veel 19. sajandilgi.
Robert Strange Philips Wouwermani järgi. 1760. aastad. Vasegravüür. Briti Muuseum London