Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku

Näituste vaated 2007

30.11.2007–02.03.2008 
Adamson-Eric (1902-1968) oli üks esimesi kunstnikke Eestis, kes tavalise maakivi ehtekunsti tõi. Näitusel võib näha konkreetselt selleks projektiks valminud töid, valikut Adamson-Ericu teostest ning ülevaadet maakivi kasutusest meie ehtekunstis. Esindatud on Viivi Aaviku, Tiina Käeseli, Helge Pihelga, Ane Raunami, Juta Vahtramäe, Anu Paali ja paljude teiste kunstnike looming. Valik on tehtud erakogudest ning ka Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi fondidest.

Näituse kuraatorid: Kersti Koll ja Ülle Kruus
Näituse kujundaja: Taimi Soo


18.10–25.11.2007 
Kas aeg on kella tiksumine? Või on see möödalibisev vaikus, millesse langeme mõtteisse vajudes, olles kaotanud ajataju? Kas aega saab kirjeldada, mõõta või seletada? Bergsoni mälu- ja kestusideedest inspireeritud Vappu Thurlowi koostatud näitus toimub rahvusvahelise graafikakonverentsi Impact 5 raames.

Näituse kuraator: Vappu Thurlow
Näituse kujundaja: Tea Tammelaan


07.07-07.10.2007 
Väljapanek tutvustab Eesti kunstnikkonna II maailmasõja eelset menukat esinemist Pariisis rahvusvahelisel suurüritusel, mille teemaks oli "Kunst ja tehnika moodsas elus" ("Arts et Technique dans la Vie Moderne" ).

Näituse koostajad: Ülle Kruus, Kersti Koll
Näituse kujundaja: Andres Tolts


17.03. – 01.07.2007, Adamson-Ericu muuseum 
Näitus tutvustab Tallinnas esmakordselt nii suures mahus legendaarse Tartu kunstniku Ann Audova (1904-2001) loomepärandit. Näitus kuulub sarja "Eesti esimesi naiskunstnikke", mida juba aastaid on Tallinna vanalinnas asuv muuseum korraldanud. Varem on esitletud personaalnäitustena Salome Trei, Agate Veeberi ja Aino Bachi graafikat, aastal 2004 valikut naistest, kes 1930. aastatel skulptoritena esile tõusid ning 2005. aastal tutvustati Karin Lutsu mitmekesist loomingut.

Näituse kuraatorid: Ülle Kruus ja Enn Lillemets


 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu