Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku

Näituste vaated 2008

10.12.2008 - 19. 04.2009 
Näituse külastaja kohtub 20. sajandi Eesti kunstiga, mis peegeldab nii Adamson-Ericu (1902–1968) kui ka tema eakaaslaste ja sõprade loomingulisi otsinguid kodumaal ja võõrsil. Väljapaneku fookuses on Adamson-Ericu neljakümne viie aasta pikkuse loomepärandi kõrval lisaks ka teosed mõnedelt noorema põlve kunstnikelt, kes on olnud tema kunstimõtte jätkajad.

Näituse kuraator: Ülle Kruus
Näituse ja infopaketi kujundajad: Mari Kurismaa, Mari Kaljuste, Kätlin Tischler


16.08 - 23.11.2008 
Läti 20. sajandi alguse avangardismi üks silmapaistvam esindaja Niklavs Strunke (1894–1966) oli maalikunstnik, graafik, raamatukujundaja, disainer, teatrikunstnik, kes tõi julgelt modernse lavakujunduse põhimõtted läti teatrisse, ning kunstiteoreetik ja vaheda sulega esseist. Nii oma loominguga kui ka särava isiksusena on ta tänaseni üks suuremaid legende Läti kultuuriloos.

Näituse kuraatorid: Aija Braslina (Läti Rahvuslik Kunstimuuseum), Kersti Koll (Adamson-Ericu muuseum)


13.06 - 10.08.2008 
Ahvenamaalt pärit kunstnik Kjell Ekström (s.1961) on üle 20 aasta süvenenud akvarellitehnika võimaluste rikkusesse. Loomeinspiratsiooni on ta ammutanud nii Ahvenamaa saarestikust kui iga-aastastelt pikematelt maalireisidelt koos väikese Skandinaavia akvarellistide sõpruskonnaga maailma erinevates piirkondades - Jaapanis, Mehhikos, Aafrikas, Indias, Vietnamis, Balis, Kuubal, Vahemeremaades, Brasiilias, Uus Meremaal, Fääri saartel ja mitmel pool mujal. Oma akvarellides tõlgendab kunstnik nii loodusmotiive ja -meeleolusid kui ka inimkeha väljenduslikkust.

Näituse kuraator: Kersti Koll
Näituse kujundaja: Kjell Ekström


08.03 - 08.06.2008 
Väljapanek koondab vaatajate tähelepanu kunstiteose vormistamise traditsiooniliste võtete arengule. Eksponeeritud on maale, graafikat, pastelle ja neid ümbritsevaid iluraame 17. sajandi lõpust kuni 2006. aastani. Mitme sajandi jooksul on erinevad kunstnikud otsinud harmoonilist kooslust kunstiteose ja selle vormistusvõtte vahel. Näitusel on huvitavaid portreid, maastikke ja natüürmorte alates Tallinnas 17. sajandil tegutsenud meistri Ernst Wilhelm Londiceri (1655–1697) loomingust kuni tänapäeva maalija Laurentsiuse teoseni.

Näituse kuraatorid: Sirje Säär, Ülle Kruus, Alar Nurkse
Näituse kujundaja: Inga Heamägi


 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu