Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku

Näituste vaated 2011

19.11.2011 – 7.04. 2012, Adamson-Ericu muuseum 
Näitus heidab pilgu ajalukku, rännates Adamson-Ericu kujundatud käevõrudest kahele poole ajatelge – ühele poole jääb arheoloogiline leiumaterjal pronksiaja lõpust ja raua-aja algusest ning teisele poole 20. sajandi teise kümnendi kuni tänapäeva kunstnike autorilooming.

Näituse kuraatorid: Ülle Kruus ja Ülle Tamla
Näituse kujundajad: Jana Ratas ja Kristi Paap


08. juuli – 13. november 2011, Adamson-Ericu muuseum 
Johannes Greenbergi õlimaali "Igavesti naiselik" pealkirjast sai nime teemanäitus, mis esitleb kahe kunstniku loomingust seda osa, mis väärtustab naises igavikuliselt kaunist ja harmoonilist. Väljapanek "Igavesti naiselik" ei sündinud juhuslikult, selle ajendiks on Adamson-Ericu muuseumis juba aastaid kestnud naiskunstnikke tutvustav näituste sari. Näitus "Igavesti naiselik" reflekteerib 20. sajandi I poole modernistlike suundumuste ajastuomast dünaamikat väga selgelt ning toob esile kahe eestlase Johannes Greenbergi ja Ferdi Sannamehe isikupärase loomingulise suhte üldvoolus. Portreteeritute keerukaid hingeseisundeid on psühholoogiliselt veenvalt ja kunstiliselt huvitavalt kajastanud mõlemad meistrid läbi kogu elu. Kunstnikud Greenberg ja Sannamees olid põlvkonnakaaslastena otsingulised ka oma väljenduslaadi mitmekihilisuses ning neid mõlemaid iseloomustab süvenemine kujutatavate naiste iseloomu. Isiksuse loomuomaduste esitlemise skaala ühel autoril värvis, teisel pigem vormis on kunstiliselt nauditavad meistrite noorusaastatest alates.

Näituse kuraatorid: Pekka Erelt ja Ülle Kruus
Näituse kujundaja: Andres Tolts
Haridus- ja publikuprogrammid: Liis Selg


25. märts – 03. juuli 2011, Adamson-Ericu muuseum 
Näitus tutvustab 19. sajandi lõpukümnendeil ja 20. sajandi alguses Ahvenamaal Önningeby kunstnike koloonias töötanud naiskunstnike Hanna Rönnbergi, Elin Danielsoni, Anna Wengbergi, Ida Gisiko, Eva Topeliuse, Dora Wahlroosi, Ellen Favorini, Amélie Lundahli, Elin Alfhild Nordlundi, Nina Ahlstedti, Helmi Sjöstrandi ja Hanna Svanström-Lodeniuse loomingut. Önningeby kunstnike koloonia esindas Soomes ainsana 19. sajandi lõpukümnendeil Euroopa kunstielu tüüpilist nähtust: kunstnikest sõpruskonnad suundusid impressionistlikust vabaõhumaalist innustatuna puutumata loodusega paikadesse loomeimpulsse otsima. Ahvenamaale Önningebysse kogunes loominguline seltskond 1886. aastast peale tuntud maastikumaalija, karismaatilise kunstiõpetaja ja 1904. aastast ka Turu Kunstimuuseumi direktorina töötanud Victor Westerholmi algatusel. Önningebysse tuli kunstnikke nii Soomest kui Rootsist ning tähelepanuväärselt suur oli seal töötanud naiskunstnike osakaal.

Näituse kuraatorid ja kataloogi koostajad: Kjell Ekström (Önningeby muuseum) ja Kersti Koll (Adamson-Ericu muuseum)
Näituse kujundaja: Kjell Ekström
Kataloogi ja näituse trükiste kujundaja: Tiit Jürna
Haridus- ja publikuprogrammid: Liisi Selg
Näituse töögrupp: Tuuli Aule, Aleksander Josing, Renita Raudsepp, Katri Ristal ja Uve Untera


 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu