Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku

Näituste vaated 2012

10.11.2012-17.03.2013, Adamson-Ericu muuseum 
Juubelihõnguline retrospektiivne näitus avab tuntud ja tunnustatud kunstniku sisemise loojanatuuri arengutee, mis on kantud pühendumisest ja sihikindlusest. Rännak läbi viie aastakümne koos Mare Vindi joonistustega toob eredalt esile tema tundliku värvimeele küpsemise ning vaimse ja hingelise tasakaalu otsingud. Nende aspektide peegeldused on saanud pildikeeles omakorda sügavalt isiklikust kogemusest universaalseks. Mare Vindi teosed on filosoofilise koega ning kõnetavad sõltumata rahvusest, religioonist või ajastust.

Kuraator: Ülle Kruus
Kujundaja: Andres Tolts
Graafiline kujundaja: Tuuli Aule


18. august–4. november 2012, Adamson-Ericu muuseum 
Näitus vaatleb süvendatult möödunud aastasaja eesti kunstnike minapilte. Kahel korrusel on enam kui sada autoportreed ligi 50 kunstnikult, kes kujundasid ühiselt 20. sajandi modernismi näo Eesti kunstiajaloos. Riikliku kollektsiooni pärleid esile toovat komplekti on täiendatud üksikute erakogudest pärinevate teostega. Leida võib nii Adamson-Ericu sõprade, kolleegide kui ka õpilaste töid. Adamson-Ericu loomingu kõrval on eksponeeritud suurem hulk teoseid veel sellistelt kunstnikelt nagu Eduard Wiiralt, Paul Burman, Henn Roode, Enn Põldroos ja Jüri Kask.

Kuraator: Ülle Kruus
Kujundaja: Mari Kurismaa
Graafiline kujundaja: Inga Heamägi


14.04 - 05.08. 2012, Adamson-Ericu muuseum 
Dora Gordine’i (1895–1991) särav loometee skulptorina sai alguse Tallinnast. Tema juudi päritolu perekond asus Liepājast siia arvatavasti aastal 1911. Juba veebruaris 1917 toimus Tallinnas Dora Gordine’i debüüt Viru tänaval avatud kino Passaaž ruumides toimunud Eesti Kunstiseltsi kolmandal näitustel. Ent Eesti kultuuriloos on Dora Gordine jäänud mitmetel põhjustel aastakümneteks tahaplaanile.
1928. aastal lahkus Dora Gordine Eesti Vabariigi kodanikuna lõplikult Tallinnast. Pariisi asunud kunstnik tegutses seal perioodiliselt juba 1924. aastast ning suutis end tol ajal veel üsnagi meestekeskses Euroopa kunstimaailmas jõuliselt kehtestada.

Näituse koostajad: Fran Lloyd, Dr. Jonathan Black (mõlemad Kingston University) ja Brenda Martin (Dorich House’i muuseumi kuraator)


 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu