Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku

Näituste vaated 2016

19.08.2016-15.01.2017, Adamson-Ericu muuseum 
17-aastase noorukina ajakirjanduses fotoreporteri tööd alustanud Juhan Kuusist kujunes tema 45 aasta pikkuse karjääri vältel üks Lõuna-Aafrika mõjukamaid ja radikaalsemaid fotograafe, kelle jäägitu pühendumise ja vahetu teravusega, kompromissitult sündmustega lähikontaktis võetud fotod leidsid tee maailma juhtivatesse pressiväljaannetesse, näitustele ja fotofestivalidele. Kümnete tunnustuste seas on ta Lõuna-Aafrikas mitmel korral valitud aasta fotograafiks ning ainsa eesti päritolu fotograafina on teda lausa kahel korral pärjatud maailma pressifoto prestiižseima tunnustusega – World Press Photo auhinnaga 1978. ja 1992. aastal.
Oma karjääri kõrgperioodil, aastatel 1986–2000, töötas Juhan Kuus Lõuna-Aafrika korrespondendi ja fotoajakirjanikuna 1973. aastal Prantsusmaal rajatud maineka fotoagentuuri Sipa Pressi Pariisi ja New Yorgi toimetustele. Tema töid avaldati maailma olulisemates väljaannetes, nagu The Times, The Independent, The New York Times, Paris Match, The Los Angeles Times jm. Oma kõigil loomeperioodidel kajastas Juhan Kuus tundliku pilguga väga teravalt ja jäägitult ausalt apartheidirežiimi kõige erinevamaid tahke, sellevastast võitlust ning olulisi persoone ja sündmusi, kujunedes nii Lõuna-Aafrika ajaloo pöördepunktide hindamatuks kroonikuks.

Kuraatorid: Kristel Laur, Toomas järvet (mõlemad IKKUN) ja Kersti Koll (Eesti Kunstimuuseum)
Kujundaja: Liina Siib
Graafiline kujundaja: Tuuli Aule


11.03.-07.08.2016, Adamson-Ericu muuseum 
Pariisi rolli 20. sajandi esimese poole eesti kunstnike jaoks on raske ülehinnata. Linn võlus kunstnikke oma arhitektuuri ja valguse, rikkalike muuseumikollektsioonide ja kaasaegsete kunstiarengutega ning vabameelse loomingulise atmosfääriga. Reis Pariisi sai kunstnikukäekirja viimistlemise peaaegu kohustuslikuks osaks. Lühemat aega viibisid Valguse linnas teiste hulgas Aleksander Vardi, Andrus Johani ja Kaarel Liimand, pikemaks perioodiks sai Pariis kodulinnaks Karl Pärsimäele ja Eduard Wiiraltile. Inspiratsiooni pakkusid teisedki suurlinnad, nagu Barcelona, Berliin ja Veneetsia, kuhu käesolev näitus Pariisi kõrval samuti põikeid teeb.

Kuraatorid: Kerttu Männiste (Eesti Kunstimuuseum) ja Kadri Asmer (Tartu Ülikool)
Kujundaja: Taso Mähar
Graafiline kujundaja: Kätlin Tischler


 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu