|
24.05.2008–26.04.2009
Möödunud sajandite ja aastakümnete jooksul on Kadriorg võõrustanud Vene tsaare ja keiserliku perekonna liikmeid ning pakkunud suvist peavarju Eestimaa kindralkubernerile. Aastatel 1921–1929 tegutses hoones Eesti Kunstimuuseum; 1930. aastate alguses kujundati loss ümber Eesti riigivanema residentsiks. Pärast Teist maailmasõda taas kunstimuuseumiks saanud loss renoveeriti 1990. aastatel ja taasavati Kadrioru kunstimuuseumina 2000. aastal. Näitus "Loss ja tema lugu" toob autentsete esemete, dokumentide, kunstiteoste, plaanide ja piltide abil vaataja ette lossi ajaloo kihistused ning möödunud sajandite hõngu ja koloriidi.
Näituse kuraator: Aleksandra Murre
Näituse kujundaja: Vladimir Anšon
|
|
9.02.-11.05.2008
Näitus vaatleb Balti kunstnike joonistusreise Šveitsi 18. sajandi teisel poolel ja 19. sajandi alguses. See oli periood, mil Wilhelm Telli kodumaas nähti vabaduse kantsi ning sealsed maalilised mägimaastikud andisid inspiratsiooni nii kunstnikele kui kirjanikele. Šveitsist sai ideaal, mõõdupuu, mille järgi hinnati ka Eesti- ja Liivimaa looduse ilu või kritiseeriti siinseid ühiskondlikke olusid.
Lisaks Balti kunstnike (Carl Grassi, Johann Wilhelm Krause ja August Matthias Hageni) reisijoonistustele näeb näitusel Šveitsi maastikumaalijate (Johann Ludwig Aberli, Ludwig Hess jt) loomingut. Esimest korda jõuavad Eesti kunstipubliku ette ka Šveitsi 18. sajandi suurnime – luuletaja ja kunstniku Salomon Gessneri hinnalised guašimaalid.
Näituse koostajad: Giuliano Crivelli ja Kadi Polli
Näituse kujundaja: Tiit Jürna
|