Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku

Näituste vaated 2011

22.10.2011 - 04.03.2012, Kadrioru kunstimuuseum 
Näitus esitleb nelja 16. sajandi Madalmaade maali, tutvustades ulatuslike multimeedialahenduste kaudu tööde algupära, valmimisaja ja -koha ning autori otsingute põnevat teekonda.
Kunstiajaloolased, konservaatorid ja loodusteadlased otsivad vastust küsimusele, kuidas seostuvad neli väga sarnast maali (kõik teemal „Kaubitsejate ja rahavahetajate templist väljaajamine”) kunstiajaloo ühe intrigeerivama meistri Hieronymus Boschi (u 1450–1516) ja „Teiseks Boschiks” nimetatud Pieter Bruegel vanema (1526/30–1569) loominguga.
Lisainformatsioon projekti ja näituse kohta: Bosch & Bruegel

Näituse kuraator: Greta Koppel
Näituse multimeedia kuraator: Hilkka Hiiop


Kadrioru kunstimuuseumis 07.05.–02.10.2011 
„Eesti ikoonikunsti” näituse eesmärk on tutvustada seni kogudes varjul olnud Eesti ikoonimaali kui vähetuntud, ent olulist osa Eesti õigeusklike – venelaste, eestlaste ja setude – läbi sajandite ulatuvast vaimsest pärandist. Muuseumi saalides eksponeeritud mälestised moodustavad visuaalse rea, mis toob vaatajani Eesti ikoonimaali erinevad arenguetapid, iseloomulikud jooned ning seotuse eri aegade vaimsuse ja esteetikaga.
Näitusel eksponeeritakse töid erakogudest, muuseumidest (Eesti Kunstimuuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Hiiumaa Muuseum, Pärnu Muuseum, Võrumaa muuseum, Eestimaa Vene Muuseum) ja Eesti õigeusu kirikutest.

Näituse kuraator: Aleksandra Murre


 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu