Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku

Näituste vaated 2017

21.10.2017-25.02.2018, Kadrioru kunstimuuseum 
Nagu pealkirigi ütleb, on näitus kantud uudishimust – võimalusest heita pilk teise muuseumi kogusse ja tutvustada siinsele publikule valikut 16.–17. sajandi maalikunsti Varssavi Rahvusmuuseumi rikkast Madalmaade kunsti kogust. Ühtaegu viitab pealkiri ajastule, millest eksponeeritud kunstiteosed pärinevad. Seda ajajärku iseloomustavad taevakehade, maade ning uute looma- ja taimeliikide avastamine, leiutised ja teadmiste süsteemne kogumine, kuriositeetide ja antikviteetide kollektsioonid, kunstikabinetid, sügav uudishimu meid ümbritseva maailma vastu.

Kuraatorid: Greta Koppel (Kadrioru kunstimuuseum) ja Aleksandra Janiszewska (Varssavi Rahvusmuuseum)


27.05.-01.10.2017, kadrioru kunstimuuseum 
Tartu Ülikooli kunstimuuseumi koostatud ja Kadrioru kunstimuuseumi jaoks täiendatud näitus keskendub 19. sajandi alguses noore baltisaksa orientalisti ja ränduri Otto Friedrich von Richteri (1791–1816) uurimisreisidele Egiptusse ja Ees-Aasiasse.
Tartumaal Vastse-Kuuste mõisas sündinud Richter õppis klassikalist filoloogiat ja orientalistikat Moskvas, Heidelbergis ja Viinis. Seejärel suundus ta 1814 uurimisretkele Türki, 1815 aga Egiptusse ja Nuubiasse, olles üks esimestest selle piirkonna kultuurivaramu uurijatest. Paraku suri ta ootamatult 1816 Smürnas (tänapäeva Izmir Türgis).

Kuraatorid: Anu Allikvee (Kadrioru kunstimuuseum), Jaanika Anderson ja Kristiina Tiideberg (Tartu Ülikooli kunstimuusem)
Kujundaja: Silver Vahtre


21.01.-14.05.2017, Kadrioru kunstimuuseum 
Madalmaade, Itaalia ja Prantsuse 17. ja 18. sajandi meistrite lillebukette, puuviljakorve, elegantselt kaetud hommikusöögilaudu ning jahitrofeesid kujutavad kompositsioonid on sajandeid paelunud vaatajaid maalitehnilise meisterlikkuse ja allegooriliste alltekstidega. Kõrvuti vanema maalikunstiga leiavad käesoleval näitusel eksponeerimist natüürmordižanriga tehniliselt ja temaatiliselt suhestuvad teosed Soome ja Baltimaade nüüdiskunstnikelt.

Kuraator: Kerttu Männiste
Kujundaja: Peeter Laurits


 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu