Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku

Näituste vaated 2018

21.07.-21.10.2018, Kadrioru kunstimuuseum 
Kadriorg on olnud lavaks tähtsatele poliitilistele sündmustele, kujundanud paljude põlvkondade esteetilisi tõekspidamisi ning omanud märkimisväärset rolli kunstis ja kirjanduses. Ühest küljest on Kadrioru loss hästi säilinud, teisest küljest aga peame tõdema, et iga ajalooperiood on seda enda järgi ümber kujundanud. Näitus peegeldabki seda lossi ja pargi ajaloo kuma ning loob atmosfääri, mis aitab tunnetada Kadrioru olemust.
Kadrioru ajaloos on huvitavad ja väärtuslikud kõik kihistused – olles algselt tsaaride esindusloss, sai sellest 19. sajandil valitseja pere ja kaaskonna suvituspaik, mis kannustas kohaliku kuurortelu. 20. sajandi poliitilised murrangud tähendasid Kadrioru jaoks teekonda Vene keskvõimu sümbolist Eesti Vabariigi kultuuripärandi ühe hinnalisema mälestiseni.

Kuraatorid: Aleksandra Murre ja Kerttu Männiste
Kujundajad: Liina Unt ja Katre Rohumaa


10.03.-08.07.2018, Kadrioru kunstimuuseum 
Ivan Aivazovski on üks kuulsamaid Vene kunsti esindajaid, kelle meremaalid on võlunud publikut läbi aegade alates tema eluajast tänapäevani, mida näitasid ka eelmisel aastal toimunud Aivazovski 200-sünniaastapäevale pühendatud suurnäitused Venemaal ja Armeenias. Kadrioru kunstimuuseumis toimuv näitus on esimene Ivan Aivazovski teoste suurem väljapanek Eestis. 39 teose hulgas saab näha ka Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluvat maali „Vaade Vesuuvile päev enne vulkaanipurset“, mida ei ole avalikkusele pärast 1886. aastat eksponeeritud. Maal oli halvas seisukorras ja vajas konserveerimist, mille pikaajaline protsess on nüüd lõpule jõudnud.

Kuraatorid: Alar Nurkse ja Aleksandra Murre
Kujundaja: Tõnis Saadoja
Graafiline kujundaja: Stuudio Stuudio


 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu