Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku

Pressimaterjal 2018

08.12.2018–26.05.2019, Kadrioru kunstimuuseum 
Eesti Kunstimuuseumi 100. juubeliaastat sissejuhatav näitus esitab uue vaatenurga kahe esimese eesti professionaalse kunstniku loomingule. Nende teosed kuuluvad nii rahvusvahelise akadeemilise kunsti kui ka Eesti rahvusliku kunsti pärandisse. Köleri maalide ja Weizenbergi skulptuuride eksponeerimise ajalugu kajastab aga ka Eesti Kunstimuuseumi olulisi arenguid.

Kuraator: Mai Levin


21.07–21.10.2018, Kadrioru kunstimuuseum 
Kadrioru lossi- ja pargiansambli 300. aastapäeva tähistav näitus on kummardus sellele unikaalsele arhitektuuriteosele ja kultuurimälestisele. Kadriorg on olnud lavaks tähtsatele poliitilistele sündmustele, kujundanud paljude põlvkondade esteetilisi tõekspidamisi ning omanud märkimisväärset rolli kunstis ja kirjanduses. Ühest küljest on Kadrioru loss hästi säilinud, teisest küljest aga peame tõdema, et iga ajalooperiood on seda enda järgi ümber kujundanud. Näitus peegeldab lossi ja pargi ajaloo kuma ning loob atmosfääri, mis aitab tunnetada Kadrioru olemust. Kuraatorite koostatud audiogiid toob esile mõned värvikad leheküljed Kadrioru ja sellega seotud inimeste 300-aastasest loost.

Kollektsioonid: Aleksandr Vassiljevi Fond, Eesti Ajaloomuuseum, Tallinna Linnamuuseum, SA Virumaa Muuseumid, Tallinna Kirjanduskeskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Tartu Ülikooli Muuseum, Rahvusarhiiv, Eesti Rahvusraamatukogu, Enn Kunila kollektsioon, Eesti Kunstimuuseum

Kuraatorid: Aleksandra Murre, Kerttu Männiste


10.03–08.07.2018, Kadrioru kunstimuuseum 
Näituse keskmes on äsja restaureeritud suuremõõtmeline Ivan Aivazovski maal Eesti Kunstimuuseumi kogust. Haruldane teos paigutub paljude Vene, Läti ja Eesti kogudest pärit ja äratundmisrõõmu pakkuvate meremaalide vahele, mis annavad ülevaate tuntuima Vene marinisti loomingust.

Kuraatorid: Aleksandra Murre ja Alar Nurkse


 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu