Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku

Näituste vaated 2017

21.20.2017-11.03.2018, Mikkeli muuseum 
Alates 16. sajandist kujuneb Euroopas valitsevaks kunstistiiliks keerukust ja virtuoossust rõhutav manerism ja väljapaistvamaks kunstikeskuseks Rooma. Paavsti võimu demonstreerimiseks valminud suurteosed Michelangelolt, Raffaelilt ja teistelt oma aja geeniustelt ning kohalik antiigipärand meelitas ligi kunstnikke, kunsti õppijaid ja imetlejaid kogu Euroopast. Trükikunsti, nii originaal- kui reprodutseeriva graafika, vahendusel levisid uudised uuest kunstist veelgi laiema publikuni.

Kuraatorid: Greta Koppel ja Anu Allikvee


27.05.-08.10.2017, Mikkeli muuseum 
Näitus „Meissen. Maailm portselanis“ on austusavaldus kollektsionäärile Johannes Mikkelile, kelle Eesti Kunstimuuseumile kingitud kogu moodustab lossi endises köögimajas 1997. aastal avatud Mikkeli muuseumi püsiväljapaneku. Tänavu täitub 20 aastat muuseumi tegutsemisest ja selle tööjuubeli tähistamiseks hakkavad näitusesaali kaunistama kuulsas Meisseni portselanimanufaktuuris valminud haprad ja kaunid loomade, inimeste ja jumaluste kujud, samuti peene maalinguga nõud. Näituse aluseks on Johannes Mikkeli kollektsioon ning sellest lähtuvalt ei peegelda teoste valik Meisseni portselani ajalugu ega anna terviklikku ülevaadet vabriku tegevussuundadest. Meisseni portselanivabriku muuseumi kogust on valitud need kunstiesemed, mida Johannes Mikkel oleks kindlasti väga soovinud oma kogus näha, ent mida tal mitmesuguste asjaolude tõttu omandada ei õnnestunud.

Kuraator: Aleksandra Murre
Kujundaja: Mari Kurismaa
Graafiline kujundaja: Mari Kaljuste


08.04.-07.05.2017, Mikkeli muuseum 
Sadolini kunstikogu, millele pandi alus 1990. aastal, juba kolm aastat pärast värvifirma EKE Sadolin asutamist, on üks vanimaid ja tähelepanuväärsemaid ettevõttele kuuluvaid kollektsioone Eestis. Siia on koondunud paljude viimastel aastakümnetel eesti maalikunsti palet kujundanud loojate teosed. Aktiivselt tegutsevate või alles otsingutel eesti kunstnike toetamine on 30 tegutsemisaasta jooksul olnud üks Akzo Nobel Baltics AS-i (endine ES Sadolin AS) tegevussuundi. Investeerimisvõimalusena alustatud kunstikogu kujunes aja jooksul firma identiteedi osaks, ajatuks väärtuseks, mis ühendab selle töötajaid ja firmaga seotud inimesi. Kunsti omandamisele järgnes kunstnike tunnustamine ja toetamine kunstipreemiate näol.

Koordinaator: Aleksandra Murre
Kujundaja: Mari Kurismaa
Graafiline kujundaja: Külli Kaats


 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu