Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku

Näituste vaated 2018

01.12.2018-10-03.2019, Mikkeli muuseum 
2018. aastal tähistab Eesti Vabariik 100. aastapäeva. Oma riigi vanuse üle rõõmu tundes ei saa aga unustada ka ajaloo keerdkäike. Neist kõneleb asjaolu, et selle saja aasta jooksul on Eesti inimeste rahakotist läbi käinud üle tosina erineva raha.
Rahatähtede kaudu avaneb Eesti ajalugu. Raha pole pelgalt makse- ja arveldusvahend, vaid ka sümbol – rahatähed kõnelevad riigi suveräänsusest või selle puudumisest, poliitilistest ja ühiskondlikest oludest, riigi valitsejatest, rahvast ja enesekuvandist. Raha jõuab igaühe taskusse. Eesti müntidel ja rahatähtedel on sinna jõudnud pildid Eesti inimestest ja nende jaoks tähtsatest paikadest ja sündmustest, aga ka kunstiklassikat.

Kuraatorid: Tiina-Mall Kreem (Eesti Kunstimuuseum) ja Triin Siiner (Tallinna Linnamuuseum)
Kujundaja: Angelika Schneider


11.04.-18.11.2018, Mikkeli muuseum 
Haruldasi ikoone sisaldav Nikolai Kormašovi (1929–2012) kogu kujunes rännakutel Põhja-Venemaale, sünnikodusse Muromisse ning ligipääsmatuisse paikadesse rajatud vanausuliste küladesse. Koos pühapiltide leidmise lugudega räägib näitus nende keerulisest saatusest ning rollist 20. sajandi teise poole kunstis ja vaimses kultuuris.

Kuraatorid: Orest Kormašov ja Andrei Kormašov
Kujundaja: Andrei Kormašov


 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu