Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku

Pressimaterjal 2017

21.10.2017–11.03.2018, Mikkeli muuseum 
Alates 16. sajandist kujuneb Euroopas valitsevaks kunstistiiliks keerukust ja virtuoossust rõhutav manerism ja väljapaistvamaks kunstikeskuseks Rooma. Paavsti võimu demonstreerimiseks valminud suurteosed Michelangelolt, Raffaelilt ja teistelt oma aja meistritelt ning kohalik antiigipärand meelitas ligi kunstnikke, kunsti õppijaid ja imetlejaid kogu Euroopast. Trükikunsti, nii originaal- kui reprodutseeriva graafika, vahendusel levisid uudised uuest kunstist veelgi laiema publikuni.
Näitus Mikkeli muuseumis astub dialoogi samal ajal Kadrioru kunstimuuseumis toimuva näitusega Uudistava pilguga. Maneristlik maal Varssavi Rahvusmuuseumist, analüüsides lähemalt trükigraafika rolli kunsti eeskujude levitajana ning stiili ja pildikeele ühtlustajana.

Kuraatorid: Greta Koppel, Anu Allikvee


27.05.–08.10.2017, Mikkeli muuseum 
Esmakordselt tuuakse Eestisse esinduslik valik peenelt modelleeritud ja maalingutega kaunistatud portselanfiguure ja -nõusid Euroopa vanima portselanivabriku – Meisseni manufaktuuri muuseumist Dresdenis. Enamasti Saksi, aga ka Vene õukonnakultuuriga seotud hinnalised portselanesemed peegeldavad oma aja maitset, väärtusi ja poliitikat.

Mikkeli muuseumi 20. juubelile pühendatud näituse lähtepunktiks on Johannes Mikkeli kogu, kus Meisseni portselanil on alati olnud eriline aukoht.

Näituse kuraator: Aleksandra Murre


08.04 - 07.05.2017, Mikkeli muuseum 
Erakollektsioonide seas paistab Sadolini kunstikogu silma oma pika ajaloo ja kõrge kvaliteediga. Kogus on esindatud enamiku viimastel aastakümnetel eesti maalikunsti palet kujundanud loojate teoseid. Aktiivselt tegutsevate või veel otsingute teel olevate eesti kunstnike toetamine on Sadolini üks olulisemaid tegevussuundi olnud kõigi 30 aasta jooksul. Juubelinäitusel on väljas valik sellest suurejoonelisest kollektsioonist.

Näituse kuraator: Aleksandra Murre


 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu