Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
1979. aastal avaldati Eesti NSV Teaduste Akadeemia algatusel artiklite kogumik "Teadus ja tänapäev". Selle kujundas ja illustreeris Tõnis Vint. 2012. aastal Eesti Kunstimuuseumis toimunud Vindi retrosepktiivnäituse kataloogis kirjutab kuraator Eha Komissarov "Tõnis Vint sai "Teaduse ja tänapäeva" kujundajana võimaluse realiseerida oma aastatepikkuse kultuuride ristumisi uuriva seire tulemusi. Raamatu ülesehitus, mis hõlmas kõikide teadusalade esindajaid lõi tõelise kultuuride ülesuse polügooni." Teisisõnu ületas Vint raamatut kujundades graafilise disaineri rolli tavapärased piirid ja kasutas kujunduses ka omaenda kogusse kuuluvat pildimaterjali, "kaaperdades" niiviisi teatud mõttes raamatu. Sarnane kaaperdamine oli ka Sideniuse Tallinna Graafikatriennaalil teostuva projekti lähtekoht. Triennaali jaoks on Sidenius trükkinud sada ekspemplari "Teadust ja tänapäeva", jättes seejuures kõrvale esialgse tekstimaterjali. Üks raamat köidetaksegi sellisel kujul, ent ülejäänud 99 eksemplari leheküljed jäetakse köitmata ja neid kasutab Sidenius töömaterjalina, mille toel uurida esialgset pildikogumit. Vindi kaaperdust jäljendades lisab Sidenius Vindi illustratsioonidele uusi pilte ja tekste, trükkides neid näituse käigus 99 köitmata eksemplari lehekülgedele. Triennaali lõpuks moodustub niimoodi uus raamat, mis peegeldab "Teaduse ja tänapäeva" esmailmumisest saati möödunud aegu ning üksiti sestpeale toimunud tehnilisi, poliitilisi ja kultuurilisi muutusi. Louise Hold Sidenius on Kopenhaagenis asuva mittetulundusliku näituseruumi, raamatukoja ja kirjastuse Officin asutaja. Officini eesmärk on võtta teadlikult aega, et uurida, kuidas tõlkida raamatusse koonduv eriilmeline materjal - mõtted, tekst ja teosed - mõtestatult trükivormi. Maria Kjær Themsen

  Officin, Louise Hold Sidenius
Teadus ja tänapäev

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Louise Hold Sidenius ,   Officin
Pealkiri: Teadus ja tänapäev
Dateering: 2014
Tehnika:
Materjal:
trükkimine, köitmine
paber
Kõrgus (cm): 27.5
Laius (cm): 22.2
Sügavus (cm): 5.2
Kirjeldus: 1979. aastal avaldati Eesti NSV Teaduste Akadeemia algatusel artiklite kogumik "Teadus ja tänapäev". Selle kujundas ja illustreeris Tõnis Vint. 2012. aastal Eesti Kunstimuuseumis toimunud Vindi retrosepktiivnäituse kataloogis kirjutab kuraator Eha Komissarov "Tõnis Vint sai "Teaduse ja tänapäeva" kujundajana võimaluse realiseerida oma aastatepikkuse kultuuride ristumisi uuriva seire tulemusi. Raamatu ülesehitus, mis hõlmas kõikide teadusalade esindajaid lõi tõelise kultuuride ülesuse polügooni." Teisisõnu ületas Vint raamatut kujundades graafilise disaineri rolli tavapärased piirid ja kasutas kujunduses ka omaenda kogusse kuuluvat pildimaterjali, "kaaperdades" niiviisi teatud mõttes raamatu. Sarnane kaaperdamine oli ka Sideniuse Tallinna Graafikatriennaalil teostuva projekti lähtekoht.
Triennaali jaoks on Sidenius trükkinud sada ekspemplari "Teadust ja tänapäeva", jättes seejuures kõrvale esialgse tekstimaterjali. Üks raamat köidetaksegi sellisel kujul, ent ülejäänud 99 eksemplari leheküljed jäetakse köitmata ja neid kasutab Sidenius töömaterjalina, mille toel uurida esialgset pildikogumit. Vindi kaaperdust jäljendades lisab Sidenius Vindi illustratsioonidele uusi pilte ja tekste, trükkides neid näituse käigus 99 köitmata eksemplari lehekülgedele. Triennaali lõpuks moodustub niimoodi uus raamat, mis peegeldab "Teaduse ja tänapäeva" esmailmumisest saati möödunud aegu ning üksiti sestpeale toimunud tehnilisi, poliitilisi ja kultuurilisi muutusi.
Louise Hold Sidenius on Kopenhaagenis asuva mittetulundusliku näituseruumi, raamatukoja ja kirjastuse Officin asutaja. Officini eesmärk on võtta teadlikult aega, et uurida, kuidas tõlkida raamatusse koonduv eriilmeline materjal - mõtted, tekst ja teosed - mõtestatult trükivormi.

Maria Kjær Themsen
Näituste ajalugu: 2018 Kumu näitus "Mõeldes labürindist. 50 aastat Tallinna Graafikatriennaali"
Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Nüüdiskunsti kogu
Kogunumber: FV 388
Tulmenumber: EKM j 54665
MuiS-i viide http://muis.ee/museaalView/2752063
Faili info: Originaali tüüp: digitaalfoto
Failitüüp: TIF
Pakkimisviis: Uncompressed
Faili suurus: 62.77MB
Resolutsioon: 3839*5712px @ 300dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu