Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Töös "Pax" on peamiseks tähenduse loojaks tuvi. Noa saadik, oliivi oksaga nokas, kes teatas Vanas Testamendis Suure veeuputuse lõpust, on kujunenud kristlikus maailmas rahu ja lootuse sümboliks. Kui varem sümboliseeris tuvi rahu inimeste ja Jumala vahel, siis tänapäeval tähistab see rahu eelkõige inimeste vahel. Tuvi kujund on ka Greenpeace'i ja Aatomirelvade vähendamise liikumise embleemidel. Kuulsa plakati "Rahutuvi" 1949. aaasta Rahukongressile tegi Picasso, kes 1960ndatel sai esimese kunstnikuna ka Lenini preemia teenete eest rahvastevahelise rahu tagamisel. Visnapi töös on tuvi kujund muudetud veelgi tugevamaks visuaalse topelduse kaudu. Kontuur rahulindu käes hoidva figuuri ümber meenutab samuti linnu siluetti – seega on pildil kahekordne tuvi. Elnara Taidre

Jaak Visnap
Pax (Rahu)

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Jaak Visnap
Pealkiri: Pax (Rahu)
Dateering: 2002
Tehnika:
Materjal:
litograafia
paber
Kõrgus (cm): 76.5
Laius (cm): 57.0
Kirjeldus: Töös "Pax" on peamiseks tähenduse loojaks tuvi. Noa saadik, oliivi oksaga nokas, kes teatas Vanas Testamendis Suure veeuputuse lõpust, on kujunenud kristlikus maailmas rahu ja lootuse sümboliks. Kui varem sümboliseeris tuvi rahu inimeste ja Jumala vahel, siis tänapäeval tähistab see rahu eelkõige inimeste vahel.
Tuvi kujund on ka Greenpeace'i ja Aatomirelvade vähendamise liikumise embleemidel. Kuulsa plakati "Rahutuvi" 1949. aaasta Rahukongressile tegi Picasso, kes 1960ndatel sai esimese kunstnikuna ka Lenini preemia teenete eest rahvastevahelise rahu tagamisel. Visnapi töös on tuvi kujund muudetud veelgi tugevamaks visuaalse topelduse kaudu. Kontuur rahulindu käes hoidva figuuri ümber meenutab samuti linnu siluetti – seega on pildil kahekordne tuvi.

Elnara Taidre

Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Graafikakogu
Kogunumber: G 28321
Tulmenumber: EKM j 49954
MuiS-i viide http://muis.ee/museaalView/251275
Faili info: Originaali tüüp: digitaalfoto
Failitüüp: TIF
Pakkimisviis: Uncompressed
Faili suurus: 27.97MB
Resolutsioon: 2627*3719px @ 300dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu