Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Altnurme on esimene eesti kunstnik, kes rõhutab oma mõtteühtsust 1960. aastate populaarkultuuri psühhodeelse, stimulaatoritest inspireeritud avaldustega. Ta kujundab värvika maali, kust leiab glamuuri, šokeerivat vaadet ja virtuaalsustunnetust. Viimased aastad Seoulis resideerinud Altnurme puhul on oluline keskkonnavahetusega kaasnenud visioonimuutus ja lahtiütlemine kodustest traditsioonidest. Altnurme maalimislaadi kirjelduses on igati kohane viidata tema Idamaade elu kogemusele ja kõrgendatud meelelisusele. Tema pilt on salapärane, seksikas, tundeküllane, tontlik, tume, veiderdav ja idamaiselt toretsev. Siinkohal oleks huvitav märkida, et kuigi idamaine elutunnetus on 1970. aastaist alates Tõnis Vindi kaudu eesti kunsti mõjutanud, on need siiani teeninud kas puhtalt meditatiivse stimulaatori rolli või pakkunud filosoofilist mõtteainet. Alina Kurvitz on teinud Altnurme tööde teisenenud lähtealustest alljärgneva kokkuvõtte: "Muusika, etniliseksootilised motiivid miksitud kaasaegsete rütmidega, regivärsi ja klubimuusika sulam, viib vaataja kergelt transsi, lainele, kus saab vastu võtta signaale otse kosmosest, teateid, mille dekodeerib inimmõistus, kes kannab nime Toomas Altnurme. Tema teated on uskumatult kirkad, eredad abstrakt-konkreetsed taiesed./.../ Mis aga puudutab erksaid värve, jah tõesti, Euroopa looduses jääb neid tõepoolest väheks, me ei näe niisuguseid toone linnas, kus vaid üheainsagi hiina poest ostetud erkpunase kleidiga tütarlapse ilmumine on tõeline ilmutus. Miks ei peakski kunst värve kasutama?"* * Alina Kurvitz, Toomas Altnurme aboriginaalne kõikjal. - Vikerkaar, 2002, 10, lk. 64-65.

Toomas Altnurme
Äikesega telkimas

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Toomas Altnurme (1973 - )
Pealkiri: Äikesega telkimas
Dateering: 1997
Tehnika:
Materjal:
õli
lõuend
Kõrgus (cm): 160.8
Laius (cm): 201.0
Mõõdud:
Kirjeldus: Altnurme on esimene eesti kunstnik, kes rõhutab oma mõtteühtsust 1960. aastate populaarkultuuri psühhodeelse, stimulaatoritest inspireeritud avaldustega. Ta kujundab värvika maali, kust leiab glamuuri, šokeerivat vaadet ja virtuaalsustunnetust.
Viimased aastad Seoulis resideerinud Altnurme puhul on oluline keskkonnavahetusega kaasnenud visioonimuutus ja lahtiütlemine kodustest traditsioonidest. Altnurme maalimislaadi kirjelduses on igati kohane viidata tema Idamaade elu kogemusele ja kõrgendatud meelelisusele. Tema pilt on salapärane, seksikas, tundeküllane, tontlik, tume, veiderdav ja idamaiselt toretsev. Siinkohal oleks huvitav märkida, et kuigi idamaine elutunnetus on 1970. aastaist alates Tõnis Vindi kaudu eesti kunsti mõjutanud, on need siiani teeninud kas puhtalt meditatiivse stimulaatori rolli või pakkunud filosoofilist mõtteainet.
Alina Kurvitz on teinud Altnurme tööde teisenenud lähtealustest alljärgneva kokkuvõtte: "Muusika, etniliseksootilised motiivid miksitud kaasaegsete rütmidega, regivärsi ja klubimuusika sulam, viib vaataja kergelt transsi, lainele, kus saab vastu võtta signaale otse kosmosest, teateid, mille dekodeerib inimmõistus, kes kannab nime Toomas Altnurme. Tema teated on uskumatult kirkad, eredad abstrakt-konkreetsed taiesed./.../ Mis aga puudutab erksaid värve, jah tõesti, Euroopa looduses jääb neid tõepoolest väheks, me ei näe niisuguseid toone linnas, kus vaid üheainsagi hiina poest ostetud erkpunase kleidiga tütarlapse ilmumine on tõeline ilmutus. Miks ei peakski kunst värve kasutama?"*

* Alina Kurvitz, Toomas Altnurme aboriginaalne kõikjal. - Vikerkaar, 2002, 10, lk. 64-65.
Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Maalikogu
Kogunumber: M 7030
Tulmenumber: EKM j 47345
MuiS-i viide http://muis.ee/museaalView/248391
Faili info: Originaali tüüp: slaid lai 6x6/7/9
Failitüüp: TIF
Faili suurus: 30.61MB
Resolutsioon: 3580*2968px @ 1800dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu