Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Fotomontaaži või arvutisimulatsioonina mõjuv "House of Playboy" on tegelikult dokumentatsioon Raul Rajangu valmistatud nukumaja mõõtmetes objektist, mis asub kunstniku kodulinnas Viljandis. Rajangu kombineerib selle irreaalse ja tähenduslühiseid tekitava, aga ahvatlevalt mõjuva (mängu)keskkonna loomisel lähimineviku sümboleid (igavese tule viisnurk), kunstiajalooliselt kõnekaid objekte (Duchamp´i pissuaar), isiklikke teosest teosesse korduvaid kinniskujundeid (nt ahi). Selles koosluses võib näha postmodernistlikku varasemate ideoloogiate riismete kombinatsiooni, "millele saab ehitada vaid Playboy kodu, kõigile maksjaile avatud maja, kus pühadusi ei olegi"*. Teos sisaldab aga ka nutikat mängu vaatajaga, mitmete väljapääsudega või suletud labürinti, kus "üks detail juhatab teise juurde, iga pildi juures tekib tunne, et sellel oleks pidanud eelnema mõni teine kindel pilt", tajulõkse seadvaid ja "ohtralt mõtteahelaid tekitavaid objekte ja arhetüüpseid sümboleid", mis viskavad vaatajale silma "simulatsiooni-pipart ja ambivalentsuse-soola"**. Installatsiooni eksponeeriti esmakordselt Vaal galeriis 1996. aastal. Anu Allas * Heie Treier, Ühiskülastus playboy koju. - Vikerkaar, 1996, 5-6, lk. 63. ** Kiwa, Uudiseid Rajangu platoolt. - Kunst.ee, 2001, 4, lk. 24.

Raul Rajangu
House of Playboy

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Raul Rajangu (1968 - )
Pealkiri: House of Playboy
Dateering: 1996
Tehnika:
Materjal:
foto
paber
Kõrgus (cm): 119.0
Laius (cm): 114.0
Kirjeldus: Fotomontaaži või arvutisimulatsioonina mõjuv "House of Playboy" on tegelikult dokumentatsioon Raul Rajangu valmistatud nukumaja mõõtmetes objektist, mis asub kunstniku kodulinnas Viljandis.
Rajangu kombineerib selle irreaalse ja tähenduslühiseid tekitava, aga ahvatlevalt mõjuva (mängu)keskkonna loomisel lähimineviku sümboleid (igavese tule viisnurk), kunstiajalooliselt kõnekaid objekte (Duchamp´i pissuaar), isiklikke teosest teosesse korduvaid kinniskujundeid (nt ahi). Selles koosluses võib näha postmodernistlikku varasemate ideoloogiate riismete kombinatsiooni, "millele saab ehitada vaid Playboy kodu, kõigile maksjaile avatud maja, kus pühadusi ei olegi"*. Teos sisaldab aga ka nutikat mängu vaatajaga, mitmete väljapääsudega või suletud labürinti, kus "üks detail juhatab teise juurde, iga pildi juures tekib tunne, et sellel oleks pidanud eelnema mõni teine kindel pilt", tajulõkse seadvaid ja "ohtralt mõtteahelaid tekitavaid objekte ja arhetüüpseid sümboleid", mis viskavad vaatajale silma "simulatsiooni-pipart ja ambivalentsuse-soola"**.
Installatsiooni eksponeeriti esmakordselt Vaal galeriis 1996. aastal.

Anu Allas

* Heie Treier, Ühiskülastus playboy koju. - Vikerkaar, 1996, 5-6, lk. 63.
** Kiwa, Uudiseid Rajangu platoolt. - Kunst.ee, 2001, 4, lk. 24.

Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Nüüdiskunsti kogu
Kogunumber: FV 2
Tulmenumber: EKM j 45270
Faili info: Originaali tüüp: digitaalfoto
Failitüüp: JPG
Faili suurus: 1.74MB
Resolutsioon: 3573*3460px @ 600dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu