Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Liina Siibi fiktiivsed filmiplakatid põhinevad maailma erinevais paigus tehtud fotodel, millele on lisatud kõigi filmitööstuse reeglite kohaselt konstrueeritud atribuudid alates filmi pealkirjast kuni tootjafirma nimeni. Pealiskaudsemal vaatlemisel vägagi usutavalt mõjuvatel plakatitel ilmnevad alles tähelepanelikumal uurimisel häirijad, kus vint on juba liiga üle keeratud, et mitte kahtlustada pettust. Erinevalt tavapärasest meediapraktikast, kus illusiooni püütakse välja pakkuda võimalikult "reaalsena", esitatakse siin lavastusena pilte, mis seda tegelikult ei ole. Samamoodi võiks igaüks täiendada mõnd fotot omaenese pildialbumist ja olla staar, kaanetüdruk ja kangelane, siseneda ihaldusväärsesse olematusse maailma. Et suuremal osal fotodel on naised (kui kindel publikumeelitamise kujund ja filmitööstuse sihtgrupp, aga ka autori huviobjekt) ning "rezissöörid" ja "tootjad" enamasti mehed, kutsub see loomulikult otsima feministlikke vihjeid. Siiski pole Siib barrikaadidele kutsuv naisõiguslane, vaid pigem "välisvaatleja", jälgija, kelle pilgus puudub sentiment.* Kontakt vaatajaga saavutatakse eelkõige läbi äratundmisrõõmu ja samastumisvajaduse, mälupiltide ja fantaasiamängude kaudu, mis toituvad stereotüüpidest ja elavad idealiseerimisest.** Anu Allas * Heie Treier, Ihad ja kujutelmad. Liina Siibi plakatid fiktiivsetele filmidele. - Vikerkaar, 2002, 7, lk. 60. ** Eha Komissarov, Liina Siib. Filmist välja tagauste kaudu. Liina Siibi näituse "Klips!" buklett. Hansapanga galerii, 24. 07.-24. 08. 2002.

Liina Siib
Boeuf A La Tartar

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Liina Siib (1963 - )
Pealkiri: Boeuf A La Tartar
Dateering: 2001
Tehnika:
Materjal:
fototöötlus, ink-jet trükk
paber kleebitud kapa plaadile
Kõrgus (cm): 105.0
Laius (cm): 68.0
Kirjeldus: Liina Siibi fiktiivsed filmiplakatid põhinevad maailma erinevais paigus tehtud fotodel, millele on lisatud kõigi filmitööstuse reeglite kohaselt konstrueeritud atribuudid alates filmi pealkirjast kuni tootjafirma nimeni. Pealiskaudsemal vaatlemisel vägagi usutavalt mõjuvatel plakatitel ilmnevad alles tähelepanelikumal uurimisel häirijad, kus vint on juba liiga üle keeratud, et mitte kahtlustada pettust. Erinevalt tavapärasest meediapraktikast, kus illusiooni püütakse välja pakkuda võimalikult "reaalsena", esitatakse siin lavastusena pilte, mis seda tegelikult ei ole. Samamoodi võiks igaüks täiendada mõnd fotot omaenese pildialbumist ja olla staar, kaanetüdruk ja kangelane, siseneda ihaldusväärsesse olematusse maailma. Et suuremal osal fotodel on naised (kui kindel publikumeelitamise kujund ja filmitööstuse sihtgrupp, aga ka autori huviobjekt) ning "rezissöörid" ja "tootjad" enamasti mehed, kutsub see loomulikult otsima feministlikke vihjeid. Siiski pole Siib barrikaadidele kutsuv naisõiguslane, vaid pigem "välisvaatleja", jälgija, kelle pilgus puudub sentiment.* Kontakt vaatajaga saavutatakse eelkõige läbi äratundmisrõõmu ja samastumisvajaduse, mälupiltide ja fantaasiamängude kaudu, mis toituvad stereotüüpidest ja elavad idealiseerimisest.**

Anu Allas

* Heie Treier, Ihad ja kujutelmad. Liina Siibi plakatid fiktiivsetele filmidele. - Vikerkaar, 2002, 7, lk. 60.
** Eha Komissarov, Liina Siib. Filmist välja tagauste kaudu. Liina Siibi näituse "Klips!" buklett. Hansapanga galerii, 24. 07.-24. 08. 2002.

Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Nüüdiskunsti kogu
Kogunumber: FV 130
Tulmenumber: EKM j 49602
MuiS-i viide http://muis.ee/museaalView/427231
Faili info: Originaali tüüp: digitaalfoto
Failitüüp: TIF
Faili suurus: 89.93MB
Resolutsioon: 4376*7181px @ 300dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu