Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
"Tema tulekus "suurde kunsti" polnud ta mõnele ekstravertsemale põlvkonnakaaslasele omast šokeerimispüüdu, välist agressiivsust ega närvilist hasarti, vaid Siibi tugevuseks oli kaheldamatu professionaalsus, teadlikkus sellest, mida tähendab graafika ning graafiline mõtlemine üldse. Siib opereerib kujunditega, mis on lakoonilised nagu plakatistruktuur ja õndsalt märgilised nagu dekonstruktivistliku analüüsi näited. Selline kunst on ühtaegu nii minimalistlik kui kodeeritud märk üldse olla saab ja teisalt üliestetiseeritud vormiloov kontseptsioon, väga korrastatud sisemiselt pingestatud värviprogrammi väljendus sellest, mida kunstnik ühe kõikehaarava, vaid asjassepühendatuile arusaadava kujundiga sümboliseerida tahab."* Liina Siibi graafilistes monogrammides** ei ole kirjatähti, vaid ainult raskesti tuvastatavad, kuigi tuttavlikud erinevates kombinatsioonides kujundid. Need meenutavad stiliseeritud puulehti või mutanttegelasi mõnest lasteraamatust, ornamendi osakest või vaadet veetilgale läbi mikroskoobi. Ruutudeks jaotatud valdavalt roosal pildipinnal vahelduvad leebed heledad toonid - sinine, kollane, roheline. Pealkiri näib viitavat mõnele kirjaoskusest puutumata kultuurile, kus inimest ei tähista mitte nimi, vaid kindel visuaalne kujund. Veelgi enam toovad aga pildid meelde lasteaias värvilistest paberitest kleebitud kollaaze, millel üks suvaline leheke võis vabalt märkida nii "mind", "teda" kui kõike muud. Anu Allas * Harry Liivrand, Liina Siib ehk edasi möödunusse. - Vikerkaar, 1993, 11, lk. 29. ** monogramm - kirjutatud, trükitud, maalitud või muul viisil jäädvustatud nimetähed, enamasti ees- ja perekonnanime esitäht.

Liina Siib
Monogrammid II

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Liina Siib (1963 - )
Pealkiri: Monogrammid II
Dateering: 1993
Tehnika:
Materjal:
kollaaž, kõrgtrükk (autoritehnika)
paber
Kõrgus (cm): 81.0
Laius (cm): 101.5
Kirjeldus: "Tema tulekus "suurde kunsti" polnud ta mõnele ekstravertsemale põlvkonnakaaslasele omast šokeerimispüüdu, välist agressiivsust ega närvilist hasarti, vaid Siibi tugevuseks oli kaheldamatu professionaalsus, teadlikkus sellest, mida tähendab graafika ning graafiline mõtlemine üldse. Siib opereerib kujunditega, mis on lakoonilised nagu plakatistruktuur ja õndsalt märgilised nagu dekonstruktivistliku analüüsi näited. Selline kunst on ühtaegu nii minimalistlik kui kodeeritud märk üldse olla saab ja teisalt üliestetiseeritud vormiloov kontseptsioon, väga korrastatud sisemiselt pingestatud värviprogrammi väljendus sellest, mida kunstnik ühe kõikehaarava, vaid asjassepühendatuile arusaadava kujundiga sümboliseerida tahab."*
Liina Siibi graafilistes monogrammides** ei ole kirjatähti, vaid ainult raskesti tuvastatavad, kuigi tuttavlikud erinevates kombinatsioonides kujundid. Need meenutavad stiliseeritud puulehti või mutanttegelasi mõnest lasteraamatust, ornamendi osakest või vaadet veetilgale läbi mikroskoobi. Ruutudeks jaotatud valdavalt roosal pildipinnal vahelduvad leebed heledad toonid - sinine, kollane, roheline. Pealkiri näib viitavat mõnele kirjaoskusest puutumata kultuurile, kus inimest ei tähista mitte nimi, vaid kindel visuaalne kujund. Veelgi enam toovad aga pildid meelde lasteaias värvilistest paberitest kleebitud kollaaze, millel üks suvaline leheke võis vabalt märkida nii "mind", "teda" kui kõike muud.

Anu Allas

* Harry Liivrand, Liina Siib ehk edasi möödunusse. - Vikerkaar, 1993, 11, lk. 29.
** monogramm - kirjutatud, trükitud, maalitud või muul viisil jäädvustatud nimetähed, enamasti ees- ja perekonnanime esitäht.
Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Graafikakogu
Kogunumber: G 27467
Tulmenumber: EKM j 45226
Faili info: Originaali tüüp: digitaalfoto
Failitüüp: TIF
Pakkimisviis: Uncompressed
Faili suurus: 128.46MB
Resolutsioon: 7709*5823px @ 300dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu