Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Allik alustas oma linoollõigete sarja 1990. aastate algul ning töötab selle kallal tänase päevani. Kümneid väga erinevatel teemadel valminud töid ühendab robustselt teostatud värvikas lõikemaneer ja esituslaad, mis meenutab 20. sajandi alguse rahvalike väljaannete trükigraafikat. Alliku absurdimaiguline graafikasari on leidnud sooja rahvusvahelist vastuvõttu ning selle sarja töid on eksponeeritud paljudes maades. Üheks Alliku linoollõigete edu saladuseks on huumori konteksti pikitud irooniline resonants antud ajahetkele iseloomulikele sündmustele. Tõelise populaarkultuuri esindajana kommenteerib Allik tänase päeva tegelikkust ja uskumusi, maskeerudes vanade ajakirjade illustratsioonide ajuvabasse vormistusse. Huumor kui maailma nägemise viis lubab kunstnikul arendada oma süžeesid erinevates suundades ja avada maailma selle mitmekülgsuses ja absurdses ilus. Eha Komissarov

Peeter Allik
Konkreetsed lahendused III

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Peeter Allik (1966 - 2019)
Pealkiri: Konkreetsed lahendused III
Dateering: 1996
Tehnika:
Materjal:
linoollõige
paber
Mõõdud: lehemõõt 63.9 x 92.2 cm
plaadimõõt 50.0 x 76.0 cm
Kirjeldus: Allik alustas oma linoollõigete sarja 1990. aastate algul ning töötab selle kallal tänase päevani. Kümneid väga erinevatel teemadel valminud töid ühendab robustselt teostatud värvikas lõikemaneer ja esituslaad, mis meenutab 20. sajandi alguse rahvalike väljaannete trükigraafikat.
Alliku absurdimaiguline graafikasari on leidnud sooja rahvusvahelist vastuvõttu ning selle sarja töid on eksponeeritud paljudes maades. Üheks Alliku linoollõigete edu saladuseks on huumori konteksti pikitud irooniline resonants antud ajahetkele iseloomulikele sündmustele. Tõelise populaarkultuuri esindajana kommenteerib Allik tänase päeva tegelikkust ja uskumusi, maskeerudes vanade ajakirjade illustratsioonide ajuvabasse vormistusse. Huumor kui maailma nägemise viis lubab kunstnikul arendada oma süžeesid erinevates suundades ja avada maailma selle mitmekülgsuses ja absurdses ilus.
Eha Komissarov
Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Graafikakogu
Kogunumber: G 27870
Tulmenumber: EKM j 47761
MuiS-i viide http://muis.ee/museaalView/1501907
Faili info: Originaali tüüp: slaid lai 6x6/7/9
Failitüüp: TIF
Faili suurus: 38.86MB
Resolutsioon: 4068*3337px @ 2100dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu