Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Sari avardab eesti joonistuskunsti piire ja esitab uue vaatenurga inimese psüühilise seisundi käsitlusest joonistusmeedia vahendusel. "Oleks.Poleks" pakub ka huvitavaid kollaažilahendusi, milles joonistus kasvab välja erinevast kujutist kihtide viisi ümbritsevast orgaanilisest mateeriast. Unekujundid on ehtsad ja usutavad siis, kui neid ümbritseb salapära. Liikudes une ja ärkveloleku piiril kirjeldab kunstnik eeskätt oma meelisklevat seisundit , mis edastab tema elukogemust. Esil on inimene ja inmtundeile omased murelikkuse, hämmingu, rahutuse, nukrutsemise, oma keha kaotamise hirmu teemad. Kase joonistuslaad on kohandatud tabamatutest asjadest kõnelemisele, see ei jäta tugevat joont, on konarlik ja ekslev ning laseb kaasa rääkida tühjaks jäetud pildiruumil. Ta paneb kehad kõnelema asjadest, mida sõnades on raske välja öelda. Kase mõtteid kehast illustreerib Urmas Muru kokkuvõte "Vabadus ja kindlustunne": "Keha tunneb hirmu. Keha tunneb ärevust. Keha ehmatab. Kehal on valus. Keha petab. Keha tunneb jälestust.Keha voolab verd. Keha liigub."* Töid eksponeeriti esmakordselt kunstniku isiknäitusel galeriis Vaal 2001. aastal. Eha Komissarov * Urmas Muru, Viis lugu arhitektuuri sünnist. - Eesti Ekspress, 1999, 16. september.

Alice Kask
Kollaaž sarjast "Oleks-Poleks"

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Alice Kask (1976 - )
Pealkiri: Kollaaž sarjast "Oleks-Poleks"
Dateering: 2000
Tehnika:
Materjal:
vesiemulsioonvärv, õli, grafiit, PVA-liim, pahtel
papp, savi, traat
Kõrgus (cm): 39.0
Laius (cm): 33.3
Kirjeldus: Sari avardab eesti joonistuskunsti piire ja esitab uue vaatenurga inimese psüühilise seisundi käsitlusest joonistusmeedia vahendusel. "Oleks.Poleks" pakub ka huvitavaid kollaažilahendusi, milles joonistus kasvab välja erinevast kujutist kihtide viisi ümbritsevast orgaanilisest mateeriast.
Unekujundid on ehtsad ja usutavad siis, kui neid ümbritseb salapära. Liikudes une ja ärkveloleku piiril kirjeldab kunstnik eeskätt oma meelisklevat seisundit , mis edastab tema elukogemust. Esil on inimene ja inmtundeile omased murelikkuse, hämmingu, rahutuse, nukrutsemise, oma keha kaotamise hirmu teemad. Kase joonistuslaad on kohandatud tabamatutest asjadest kõnelemisele, see ei jäta tugevat joont, on konarlik ja ekslev ning laseb kaasa rääkida tühjaks jäetud pildiruumil. Ta paneb kehad kõnelema asjadest, mida sõnades on raske välja öelda. Kase mõtteid kehast illustreerib Urmas Muru kokkuvõte "Vabadus ja kindlustunne": "Keha tunneb hirmu. Keha tunneb ärevust. Keha ehmatab. Kehal on valus. Keha petab. Keha tunneb jälestust.Keha voolab verd. Keha liigub."* Töid eksponeeriti esmakordselt kunstniku isiknäitusel galeriis Vaal 2001. aastal.
Eha Komissarov

* Urmas Muru, Viis lugu arhitektuuri sünnist. - Eesti Ekspress, 1999, 16. september.
Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Graafikakogu
Kogunumber: G 28071
Tulmenumber: EKM j 49091
Faili info: Originaali tüüp: digitaalfoto
Failitüüp: TIF
Faili suurus: 82.47MB
Resolutsioon: 4636*6216px @ 350dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu