Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Eve Kask kerkis esile väljendusjõuliste ja erootiliselt laetud töödega 1980. aastatel. Raoul Kurvitz tõstab Kase loomingut analüüsides esile Eesti graafikas erandlikult intensiivse, iirisefektiga värvikasutuse, samuti leiab ta töödes jungiaanlikku müüditemaatikat ja alateadlikke hirme. Kunstikriitik Vappu Vabar on rõhutanud Kase tööde ruumikäsitlust: "Muumiate ja tootemite ruum ühineb metafüüsilise kõikolemisega."* Naised-tootemid on vaatamata arhailistele võimu sümbolitele (madu, tiivad, kõikenägev silm) ennekõike siiski köitvalt kaunid. Jumalanna arhetüübi vahendusel uurib kunstnik sooliste võimusuhete mehhanisme ja loob vasteid võimsatele instinktidele. Kase loomingut võiks vaadelda ka feministliku kunstina, kusjuures ta ei näe naises iialgi ohvrit, vaid kõikvõimsat jumalannat.** Eve Kask tegutseb edukalt ka intallatsioonikunstnikuna ning Tallinna Graafikatriennaalide presidendina. Anne Untera * Vappu Vabar, Eve Kask - tee täiuseni ja edasi. - Vikerkaar, 1989, 9, lk. 32. ** Raoul Kurvitz, Miinus kolmanda korruse valitsejanna. -Eesti kunstnikud 2, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, 2000, lk. 37.

Eve Kask
Jumalanna V

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Eve Kask (1958 - )
Pealkiri: Jumalanna V
Dateering: 1994
Tehnika:
Materjal:
linoollõige
paber
Kõrgus (cm): 90.0
Laius (cm): 61.0
Mõõdud: lehemõõt
Kirjeldus: Eve Kask kerkis esile väljendusjõuliste ja erootiliselt laetud töödega 1980. aastatel. Raoul Kurvitz tõstab Kase loomingut analüüsides esile Eesti graafikas erandlikult intensiivse, iirisefektiga värvikasutuse, samuti leiab ta töödes jungiaanlikku müüditemaatikat ja alateadlikke hirme. Kunstikriitik Vappu Vabar on rõhutanud Kase tööde ruumikäsitlust: "Muumiate ja tootemite ruum ühineb metafüüsilise kõikolemisega."* Naised-tootemid on vaatamata arhailistele võimu sümbolitele (madu, tiivad, kõikenägev silm) ennekõike siiski köitvalt kaunid. Jumalanna arhetüübi vahendusel uurib kunstnik sooliste võimusuhete mehhanisme ja loob vasteid võimsatele instinktidele. Kase loomingut võiks vaadelda ka feministliku kunstina, kusjuures ta ei näe naises iialgi ohvrit, vaid kõikvõimsat jumalannat.**
Eve Kask tegutseb edukalt ka intallatsioonikunstnikuna ning Tallinna Graafikatriennaalide presidendina.
Anne Untera

* Vappu Vabar, Eve Kask - tee täiuseni ja edasi. - Vikerkaar, 1989, 9, lk. 32.
** Raoul Kurvitz, Miinus kolmanda korruse valitsejanna. -Eesti kunstnikud 2, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, 2000, lk. 37.
Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Graafikakogu
Kogunumber: G 27608
Tulmenumber: EKM j 45670
MuiS-i viide http://muis.ee/museaalView/1500047
Faili info: Originaali tüüp: slaid lai 6x6/7/9
Failitüüp: TIF
Faili suurus: 44.60MB
Resolutsioon: 3276*4282px @ 2000dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu