Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Allik alustas oma linoollõigete sarja 1990. aastate algul ning töötab selle kallal tänase päevani. Kümneid väga erinevatel teemadel valminud töid ühendab robustselt teostatud värvikas lõikemaneer ja esituslaad, mis meenutab 20. sajandi alguse rahvalike väljaannete trükigraafikat. Alliku absurdimaiguline graafikasari on leidnud sooja rahvusvahelist vastuvõttu ning selle sarja töid on eksponeeritud paljudes maades. Üheks Alliku linoollõigete edu saladuseks on huumori konteksti pikitud irooniline resonants antud ajahetkele iseloomulikele sündmustele. Tõelise populaarkultuuri esindajana kommenteerib Allik tänase päeva tegelikkust ja uskumusi, maskeerudes vanade ajakirjade illustratsioonide ajuvabasse vormistusse. Huumor kui maailma nägemise viis lubab kunstnikul arendada oma süžeesid erinevates suundades ja avada maailma selle mitmekülgsuses ja absurdses ilus. Eha Komissarov

Peeter Allik
Konkreetsed lahendused I

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Peeter Allik (1966 - 2019)
Pealkiri: Konkreetsed lahendused I
Dateering: 1996
Tehnika:
Materjal:
linoollõige
paber
Mõõdud: lehemõõt 61.6 x 86.0 cm
plaadimõõt 53.2 x 76.0 cm
Kirjeldus: Allik alustas oma linoollõigete sarja 1990. aastate algul ning töötab selle kallal tänase päevani. Kümneid väga erinevatel teemadel valminud töid ühendab robustselt teostatud värvikas lõikemaneer ja esituslaad, mis meenutab 20. sajandi alguse rahvalike väljaannete trükigraafikat.
Alliku absurdimaiguline graafikasari on leidnud sooja rahvusvahelist vastuvõttu ning selle sarja töid on eksponeeritud paljudes maades. Üheks Alliku linoollõigete edu saladuseks on huumori konteksti pikitud irooniline resonants antud ajahetkele iseloomulikele sündmustele. Tõelise populaarkultuuri esindajana kommenteerib Allik tänase päeva tegelikkust ja uskumusi, maskeerudes vanade ajakirjade illustratsioonide ajuvabasse vormistusse. Huumor kui maailma nägemise viis lubab kunstnikul arendada oma süžeesid erinevates suundades ja avada maailma selle mitmekülgsuses ja absurdses ilus.
Eha Komissarov
Näituste ajalugu:
Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Graafikakogu
Kogunumber: G 27869
Tulmenumber: EKM j 47760
MuiS-i viide http://muis.ee/museaalView/1501906
Faili info: Originaali tüüp: slaid lai 6x6/7/9
Failitüüp: TIF
Faili suurus: 36.72MB
Resolutsioon: 4011*3198px @ 2100dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu