Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
„Noore Maria-Kristiina Ulase erakordsus seisneb julguses eksponeerida oma käeosavust joonistamises ajal, mil peetakse sobilikumaks kunsti peaga teha. Ajal, mil iganemise hirmus salatakse maha paljud kätteõpitud oskused ning esitatakse eelkõige päheõpitud tõdesid, otsib Ulas oma manuaalsetele oskustele uut tähendust. Oma arvukatel isiknäitustel on ta oma joonistuslikku virtuositeeti, peent värvipaletti ning teadmisi kompositsioonist ja anatoomiast – kogu seda akadeemilist pagasit – pidevalt vaadelnud uutest vaatenurkadest, uute installatoorsete lavastuste raames. Ta justkui testib pidevalt – mida annab selle oskustehulgaga veel ära teha, milline võiks olla tema püsivam tähendus arenevas ajas. Iga isiknäitus on katse leida oma kunstiharidusele uus pädev raam, kontekst ja otstarve.”* Ulase maalid ja joonistused ei lase end hetkega haarata ega luba üle libiseda, nad nõuavad vaatamist ja uurimist, nii füüsilist kui mõttelist liikumist, et pikad kujunditeahelad kõnelema hakkaksid ja värvide kaos korrastuks. Hiigelsuures formaadis „Marjad ohtlikust põõsast” ja „Jalutuskäik” ärgitavad rääkima protsessuaalsest maalist, need tööd võiksid samamoodi jätkuda veel kümneid meetreid. Selge alguse ja lõpu, piirava raami puudumine annab vaatajale vabaduse alustada lugemist ükskõik millisest servast või lausa keskelt, siseneda sellest või teisest uksest ning väsimuse korral väljuda, eeldades siiski, et on leitud vähemalt mõned sõlmpunktid ja seosed. Anu Allas * Johannes Saar, Platoni koobas kunstihoone pööningul. - Postimees, 1995, 12. detsember.

Maria-Kristiina Ulas
Marjad ohtlikust põõsast

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Maria-Kristiina Ulas
Pealkiri: Marjad ohtlikust põõsast
Dateering: 1995
Tehnika:
Materjal:
guašš, akrüül
paber
Kõrgus (cm): 500.0
Laius (cm): 150.0
Kirjeldus: „Noore Maria-Kristiina Ulase erakordsus seisneb julguses eksponeerida oma käeosavust joonistamises ajal, mil peetakse sobilikumaks kunsti peaga teha. Ajal, mil iganemise hirmus salatakse maha paljud kätteõpitud oskused ning esitatakse eelkõige päheõpitud tõdesid, otsib Ulas oma manuaalsetele oskustele uut tähendust. Oma arvukatel isiknäitustel on ta oma joonistuslikku virtuositeeti, peent värvipaletti ning teadmisi kompositsioonist ja anatoomiast – kogu seda akadeemilist pagasit – pidevalt vaadelnud uutest vaatenurkadest, uute installatoorsete lavastuste raames. Ta justkui testib pidevalt – mida annab selle oskustehulgaga veel ära teha, milline võiks olla tema püsivam tähendus arenevas ajas. Iga isiknäitus on katse leida oma kunstiharidusele uus pädev raam, kontekst ja otstarve.”*
Ulase maalid ja joonistused ei lase end hetkega haarata ega luba üle libiseda, nad nõuavad vaatamist ja uurimist, nii füüsilist kui mõttelist liikumist, et pikad kujunditeahelad kõnelema hakkaksid ja värvide kaos korrastuks. Hiigelsuures formaadis „Marjad ohtlikust põõsast” ja „Jalutuskäik” ärgitavad rääkima protsessuaalsest maalist, need tööd võiksid samamoodi jätkuda veel kümneid meetreid. Selge alguse ja lõpu, piirava raami puudumine annab vaatajale vabaduse alustada lugemist ükskõik millisest servast või lausa keskelt, siseneda sellest või teisest uksest ning väsimuse korral väljuda, eeldades siiski, et on leitud vähemalt mõned sõlmpunktid ja seosed.

Anu Allas

* Johannes Saar, Platoni koobas kunstihoone pööningul. - Postimees, 1995, 12. detsember.

Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Graafikakogu
Kogunumber: G 27633
Tulmenumber: EKM j 45742
MuiS-i viide http://muis.ee/museaalView/1500364
Faili info: Originaali tüüp: slaid lai 6x6/7/9
Failitüüp: TIF
Pakkimisviis: Uncompressed
Faili suurus: 10.66MB
Resolutsioon: 2178*1706px @ 1000dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu