Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Traditsioonilise skulptorihariduse ja -kogemustega Mati Karmin kirjeldab installatsioonis oma suhet isaga, kes oli agronoom, Eesti Põllumajanduse Akadeemia õppejõud: „Tugeva isakujundi puhul valitseb tunnete ambivalents: poeg kardab ja vihkab isa, kuid samas ka armastab teda ning identifitseerib end isaga. Isa autoriteet, tema rangus, karistused ning isalikud noomitused tekitavad lapsepoolse agressiooni ja kättemaksuiha. Kui Karmini isa oli „praktilise meelega töömees, kes ei kannatanud jõudeelu”, siis kättemaksuks valib poeg just nagu nimme kunsti, mis lähimineviku kunstis kõige enam jõudeeluga haakub. Kunsti seisukohalt on see freudistlik mehhanism kõikvõimas ja äärmiselt viljastav – Karmini isa puhul lausa sümboolselt vahetu kui mõelda neile lõpututele seemnetäidisega falloslikele purgikestele.”* *Ants Juske. Mati Karmini isakujund. - Fabrique d'Histoire. Ajaloo vabrik. Saaremaa Biennaal 1995. Kataloog. Tallinn, 1995, lk. 80.

Mati Karmin
Minu isa

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Mati Karmin (1959 - )
Pealkiri: Minu isa
Dateering: 1994
Kirjeldus: Traditsioonilise skulptorihariduse ja -kogemustega Mati Karmin kirjeldab installatsioonis oma suhet isaga, kes oli agronoom, Eesti Põllumajanduse Akadeemia õppejõud: „Tugeva isakujundi puhul valitseb tunnete ambivalents: poeg kardab ja vihkab isa, kuid samas ka armastab teda ning identifitseerib end isaga. Isa autoriteet, tema rangus, karistused ning isalikud noomitused tekitavad lapsepoolse agressiooni ja kättemaksuiha. Kui Karmini isa oli „praktilise meelega töömees, kes ei kannatanud jõudeelu”, siis kättemaksuks valib poeg just nagu nimme kunsti, mis lähimineviku kunstis kõige enam jõudeeluga haakub. Kunsti seisukohalt on see freudistlik mehhanism kõikvõimas ja äärmiselt viljastav – Karmini isa puhul lausa sümboolselt vahetu kui mõelda neile lõpututele seemnetäidisega falloslikele purgikestele.”*

*Ants Juske. Mati Karmini isakujund. - Fabrique d'Histoire. Ajaloo vabrik. Saaremaa Biennaal 1995. Kataloog. Tallinn, 1995, lk. 80.
Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Skulptuurikogu
Kogunumber: S 1688
Tulmenumber: EKM j 44549
Faili info: Originaali tüüp: skaneering
Failitüüp: TIF
Faili suurus: 33.12MB
Resolutsioon: 4143*2792px @ 700dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu