Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Jäädvustatud hetkede kogumine näib olevat Kasemetsa tõeline kirg. Ikka ja jälle ilmuvad tema purgimaalidele elektrontablood vaatajale juhuslike kellaaegade, kuupäevade või mõnede muude numbritega, mille tähendust kunagi ei seletata. Läbi dateeritud ja ülemaalitud pakendite saab kunstnik kehastunud aega kinni püüda ja seda taas uuele ringile käiku lasta. Tema teosed pole staatilised ja igavesed. Moodulmaailm on pidevas muutumises ja vormivahetuses, materjal ringleb teosest teosesse. Mustrimaali esteetilises võtmes purkidest kokku laotud recycling-maal "Aja taasringlus" sündis küll 1996. aastal samanimelise näituse tarvis, kuid vahepeal on selle ühikud elanud oma elu, sündinud uuesti erinevates maalides ja installatsioonides. Kasemets on purkidest moodulpildi tekitamise süsteemile andnud nimetuse Can Net ehk Can't (tõlkes "purkvõrk"). Info, mis selles võrgustikus ringleb, vormistub pidevalt uuteks kujunditeks. "Aja taasringluse" vöökirjadele on ilmunud erinevaid kellaaegu ja aastanumbreid tähistavad tablood. Minevikule ja tulevikule viitavad kombinatsioonid on sattunud ühele pildile, lastes juhuslikel, kuid samast algmaterjalist koosnevail ajahetkedel üheaegselt eksisteerida. Kädi Talvoja

Erki Kasemets
Aja Taasringlus III. Detail

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Erki Kasemets (1969 - )
Pealkiri: Aja Taasringlus III. Detail
Dateering: 1996
Tehnika:
Materjal:
õli, segatehnika
valmiskujundid, plekkpurgid, puit
Kõrgus (cm): 295.0
Laius (cm): 100.0
Kirjeldus: Jäädvustatud hetkede kogumine näib olevat Kasemetsa tõeline kirg. Ikka ja jälle ilmuvad tema purgimaalidele elektrontablood vaatajale juhuslike kellaaegade, kuupäevade või mõnede muude numbritega, mille tähendust kunagi ei seletata. Läbi dateeritud ja ülemaalitud pakendite saab kunstnik kehastunud aega kinni püüda ja seda taas uuele ringile käiku lasta.
Tema teosed pole staatilised ja igavesed. Moodulmaailm on pidevas muutumises ja vormivahetuses, materjal ringleb teosest teosesse. Mustrimaali esteetilises võtmes purkidest kokku laotud recycling-maal "Aja taasringlus" sündis küll 1996. aastal samanimelise näituse tarvis, kuid vahepeal on selle ühikud elanud oma elu, sündinud uuesti erinevates maalides ja installatsioonides.
Kasemets on purkidest moodulpildi tekitamise süsteemile andnud nimetuse Can Net ehk Can't (tõlkes "purkvõrk"). Info, mis selles võrgustikus ringleb, vormistub pidevalt uuteks kujunditeks. "Aja taasringluse" vöökirjadele on ilmunud erinevaid kellaaegu ja aastanumbreid tähistavad tablood. Minevikule ja tulevikule viitavad kombinatsioonid on sattunud ühele pildile, lastes juhuslikel, kuid samast algmaterjalist koosnevail ajahetkedel üheaegselt eksisteerida.
Kädi Talvoja
Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Maalikogu
Kogunumber: M 6990
Tulmenumber: EKM j 45741
Faili info: Originaali tüüp: slaid lai 6x6/7/9
Failitüüp: TIF
Faili suurus: 31.90MB
Resolutsioon: 2766*4027px @ 72dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu