Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
2002. aastal pälvis autor Konrad Mäe preemia igapäevase pöördumise eest maalikunsti poole elukestvas teoses "Life-file", mis defineerib maalikunsti kui work-in-progress'i. Erki Kasemets on üks järjekindlamaid trash art'i (rämpskunsti) esindajaid Eestis. Tema vahenditeks on standardsed plekkpurgid, piima- ja sigaretipakid, tikutoosid jms. igapäevane olmeprügi, mille kogumises, süstematiseerimises ja ülemaalituna erinevais mustrites maalideks, assamblaazideks ja installatsioonideks vormimises näeb ta erinevate ajahetkede materialiseerimise võimalust. Tuledesäras linnavaadet kujutaval purgimaalil "Jäädvustus" on alla paremasse serva ilmunud kellaaeg 13.45, tähistamaks raisatud hetke, millele läbi kunsti on antud uue elu võimalus. Tema "ajastatud" tööd kuuluvad suurde süsteemi, kogu elu jooksul täiendatavasse life-file'i, kus igal väiksemal ühikul on tervikuga võrdne väärtus. Erki Kasemets on arhivaari tüüpi andmekoguja, kelle jaoks kunst on eelkõige protsess, mille puhul valmisobjektide esitamine ei kuulu kindlasti prioriteetide hulka. Igatahes on ta kord intervjuus tunnistanud, et tema põues pesitseb lootus sellisest rutiinsest kordusest tekkivale erilisele valgustatusele. Kädi Talvoja

Erki Kasemets
Jäädvustus

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Erki Kasemets (1969 - )
Pealkiri: Jäädvustus
Dateering: 1996
Tehnika:
Materjal:
segatehnika
plekkpurgid, puit
Kõrgus (cm): 205.0
Laius (cm): 145.0
Kirjeldus: 2002. aastal pälvis autor Konrad Mäe preemia igapäevase pöördumise eest maalikunsti poole elukestvas teoses "Life-file", mis defineerib maalikunsti kui work-in-progress'i.
Erki Kasemets on üks järjekindlamaid trash art'i (rämpskunsti) esindajaid Eestis. Tema vahenditeks on standardsed plekkpurgid, piima- ja sigaretipakid, tikutoosid jms. igapäevane olmeprügi, mille kogumises, süstematiseerimises ja ülemaalituna erinevais mustrites maalideks, assamblaazideks ja installatsioonideks vormimises näeb ta erinevate ajahetkede materialiseerimise võimalust. Tuledesäras linnavaadet kujutaval purgimaalil "Jäädvustus" on alla paremasse serva ilmunud kellaaeg 13.45, tähistamaks raisatud hetke, millele läbi kunsti on antud uue elu võimalus. Tema "ajastatud" tööd kuuluvad suurde süsteemi, kogu elu jooksul täiendatavasse life-file'i, kus igal väiksemal ühikul on tervikuga võrdne väärtus. Erki Kasemets on arhivaari tüüpi andmekoguja, kelle jaoks kunst on eelkõige protsess, mille puhul valmisobjektide esitamine ei kuulu kindlasti prioriteetide hulka. Igatahes on ta kord intervjuus tunnistanud, et tema põues pesitseb lootus sellisest rutiinsest kordusest tekkivale erilisele valgustatusele.
Kädi Talvoja
Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Maalikogu
Kogunumber: M 6991
Tulmenumber: EKM j 45813
Faili info: Originaali tüüp: slaid lai 6x6/7/9
Failitüüp: TIF
Faili suurus: 29.92MB
Resolutsioon: 3852*2712px @ 72dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu