Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
"Maalija Alice Kask tõuseb esile oma tundlikkusega kõige paremas mõttes. Tegemist on ilmselt küpseima maalijaga 1999. aastal Kunstiakadeemia lõpetanute lennust. Alice'i maalid on hämmastavalt läbitöötatud ja professionaalsed ning teemad hämmastavalt eksistentsiaalsed - elu, valu, usk, minevik, igavik, hing... Seetõttu ei näe tema maalidel ka kirevaid värve, need tunduksid vist liiga odavad. Alice maalib peamiselt inimfiguuri ning tema laad võimaldab üha monumentaalsemaks muutuvaid mõõtmeid. Samas on Alice väga hea käega joonistaja."* "Kaht vineeri" võiks nimetada seisundikunstiks. Neil piltidel ei ole lugu, liikumist, pöördumist vaataja poole. Rõhutatult neutraalne pealkiri jätab ühelt poolt otsad lahti nagu "nimeta" või kolm risti, kuid seob samas tööd kõigepealt alusmaterjali, etteantu, enne kujutist olemasolevaga. Kahele justkui kuurinurgast leitud poolpõlenud puittahvlile söega joonistatud figuurid mõjuvad pigem varjude kui inimestena, siin pole tegemist kehalisuse ja füüsilise kohalolekuga. Nad on ilma liikumisruumita raami surutud, kerra tõmbunud ja pilk maas, teineteise poole seljaga, enesesse suletud ja eemal. Robustsena mõjuv pildipind, mille küljes logisevad uksehingi meenutavad roostes metalldetailid, on tegelikult väga õrn ning tundub, et jõhkramal kohtlemisel võib kujutis sealt iga hetk kaduda. Anu Allas * Heie Treier, 7 uut nime. - Eesti Ekspress, 2000, 30. november.

Alice Kask
Kaks vineeri

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Alice Kask (1976 - )
Pealkiri: Kaks vineeri
Dateering: 1998
Tehnika:
Materjal:
süsi, lakk
vineer, metalldetailid
Kõrgus (cm): 129.3
Laius (cm): 108.8
Kirjeldus: "Maalija Alice Kask tõuseb esile oma tundlikkusega kõige paremas mõttes. Tegemist on ilmselt küpseima maalijaga 1999. aastal Kunstiakadeemia lõpetanute lennust. Alice'i maalid on hämmastavalt läbitöötatud ja professionaalsed ning teemad hämmastavalt eksistentsiaalsed - elu, valu, usk, minevik, igavik, hing... Seetõttu ei näe tema maalidel ka kirevaid värve, need tunduksid vist liiga odavad. Alice maalib peamiselt inimfiguuri ning tema laad võimaldab üha monumentaalsemaks muutuvaid mõõtmeid. Samas on Alice väga hea käega joonistaja."*
"Kaht vineeri" võiks nimetada seisundikunstiks. Neil piltidel ei ole lugu, liikumist, pöördumist vaataja poole. Rõhutatult neutraalne pealkiri jätab ühelt poolt otsad lahti nagu "nimeta" või kolm risti, kuid seob samas tööd kõigepealt alusmaterjali, etteantu, enne kujutist olemasolevaga. Kahele justkui kuurinurgast leitud poolpõlenud puittahvlile söega joonistatud figuurid mõjuvad pigem varjude kui inimestena, siin pole tegemist kehalisuse ja füüsilise kohalolekuga. Nad on ilma liikumisruumita raami surutud, kerra tõmbunud ja pilk maas, teineteise poole seljaga, enesesse suletud ja eemal. Robustsena mõjuv pildipind, mille küljes logisevad uksehingi meenutavad roostes metalldetailid, on tegelikult väga õrn ning tundub, et jõhkramal kohtlemisel võib kujutis sealt iga hetk kaduda.
Anu Allas

* Heie Treier, 7 uut nime. - Eesti Ekspress, 2000, 30. november.
Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Maalikogu
Kogunumber: M 7089
Tulmenumber: EKM j 47868
Faili info: Originaali tüüp: digitaalfoto
Failitüüp: TIF
Faili suurus: 107.39MB
Resolutsioon: 5420*6924px @ 350dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu