Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Vinogradov kasutab oma maalisarja loomisel ära kunstialbumi võimalused koondada kõige erinevamate ajastute autorite töid. Meil on tegemist omapärase austusavaldusega mineviku kunsti suurusele, mis saabunud informatsioonikülluse ajastul elab inimeste peades sageli vaid nimede kujul. Need kuulsad nimed elavad oma iseseisvat elu ka väljaspool maalikunsti, heaks näiteks on kuulus Rembrandti barett. Vinogradovi suhe nimega on märksa isiklikum. Ta on teinud suurepärase valiku kunstnikest, kes kannavad teerajajatena oma õlul tervete ajastute kunsti arengut, kes on suurte koolkondade eesotsas ning on kujundanud maalikunsti traditsioone. Nimedega kunstiajalooline diskursus albumis ammendubki. Kui Rembrandtile viitavas töös näeb pruuni koloriiti maalilises pehmes esituses, on tegemist üksnes tähistamisprotsessi juurde kuuluva kokkuleppega, mille kohaselt Rembrandti parimad tööd on pruunis tonaalsuses. Maalialbumi teostus tõstatab paratamatult uue ja vana vastandamise teema, mis leiab kompleksivabalt positiivse lahenduse. Iga töö on maalitud selle kunstniku teose reprole, kellele ta on pühendatud. Nimed kumavad läbi uue maalipinna, asudes dialoogi Vinogradovi kommentaariga. Väljapuhastatud nimed muutuvad tsitaatideks ja nende aura sulandub pealekantud uude kihistusse. Vinogradovi kasutab kontseptualistlikult ära keele paradokse ning pöörab nimede maagia ja staarikultuse, mida kaasaeg väärtustab läbi meedia ja reklaamikeele, omaenda identiteedi väljendamise kasuks. Dialoog geeniustega ei tähenda tingimata kaotustunnet ja allajäämist. Maalikunsti ajalugu on tervik ning erinevate kihistuste vahel toimub salapärane suhtlus, millest sünnivad uued energiad. Eha Komissarov

Valeri Vinogradov
Caspar David Friedrich

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Valeri Vinogradov
Pealkiri: Caspar David Friedrich
Dateering: 1994
Tehnika:
Materjal:
õli, tempera
kartong
Kõrgus (cm): 44.7
Laius (cm): 34.2
Kirjeldus: Vinogradov kasutab oma maalisarja loomisel ära kunstialbumi võimalused koondada kõige erinevamate ajastute autorite töid. Meil on tegemist omapärase austusavaldusega mineviku kunsti suurusele, mis saabunud informatsioonikülluse ajastul elab inimeste peades sageli vaid nimede kujul. Need kuulsad nimed elavad oma iseseisvat elu ka väljaspool maalikunsti, heaks näiteks on kuulus Rembrandti barett.
Vinogradovi suhe nimega on märksa isiklikum. Ta on teinud suurepärase valiku kunstnikest, kes kannavad teerajajatena oma õlul tervete ajastute kunsti arengut, kes on suurte koolkondade eesotsas ning on kujundanud maalikunsti traditsioone. Nimedega kunstiajalooline diskursus albumis ammendubki. Kui Rembrandtile viitavas töös näeb pruuni koloriiti maalilises pehmes esituses, on tegemist üksnes tähistamisprotsessi juurde kuuluva kokkuleppega, mille kohaselt Rembrandti parimad tööd on pruunis tonaalsuses.
Maalialbumi teostus tõstatab paratamatult uue ja vana vastandamise teema, mis leiab kompleksivabalt positiivse lahenduse. Iga töö on maalitud selle kunstniku teose reprole, kellele ta on pühendatud. Nimed kumavad läbi uue maalipinna, asudes dialoogi Vinogradovi kommentaariga. Väljapuhastatud nimed muutuvad tsitaatideks ja nende aura sulandub pealekantud uude kihistusse.
Vinogradovi kasutab kontseptualistlikult ära keele paradokse ning pöörab nimede maagia ja staarikultuse, mida kaasaeg väärtustab läbi meedia ja reklaamikeele, omaenda identiteedi väljendamise kasuks. Dialoog geeniustega ei tähenda tingimata kaotustunnet ja allajäämist. Maalikunsti ajalugu on tervik ning erinevate kihistuste vahel toimub salapärane suhtlus, millest sünnivad uued energiad.

Eha Komissarov

Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Maalikogu
Kogunumber: M 6952
Tulmenumber: EKM j 44543
MuiS-i viide http://muis.ee/museaalView/1449125
Faili info: Originaali tüüp: digitaalfoto
Failitüüp: TIF
Faili suurus: 81.71MB
Resolutsioon: 4667*6117px @ 300dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu