Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Maali süžee on laenatud Vanast Testamendist: kujutatud on veeuputuse loost hetke, kui vaga mees Noa oma perekonnaga kogub kokku igast looma- ja linnuliigist paari isendeid, et asuda teele laeva, mille Jehoova hukust säästab. Veeuputuse lool on kunstiajaloos pikk traditsioon, kuid selle kujutamine viisil, kus patuse inimkonna karmi karistamise sõnumi asemel keskendutakse looma- ja linnuliikide detailitäpsele ülestähendamisele, on iseomane just 16. sajandi lõpu ja 17. sajandi alguse Antwerpeni kunstitraditsioonile. Mitmed loomad on maalitud kas kirjelduste või graafiliste eeskujude järgi, mitte natuurist (näiteks ninasarvik, kellel on sarved ka selja peal, või pika lakaga lõvi). Teiste hulgast leiab ka müütilise looma – ükssarve, kes on kristlikus ikonograafias ülestõusnud Kristuse sümbol.

Lambert de Hondt I
Teekond Noa laeva

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Lambert de Hondt I (1620? - 1652)
Pealkiri: Teekond Noa laeva
Dateering: U 1650
Tehnika:
Materjal:
õli
lõuend
Kõrgus (cm): 94.0
Laius (cm): 122.0
Kirjeldus: Maali süžee on laenatud Vanast Testamendist: kujutatud on veeuputuse loost hetke, kui vaga mees Noa oma perekonnaga kogub kokku igast looma- ja linnuliigist paari isendeid, et asuda teele laeva, mille Jehoova hukust säästab.
Veeuputuse lool on kunstiajaloos pikk traditsioon, kuid selle kujutamine viisil, kus patuse inimkonna karmi karistamise sõnumi asemel keskendutakse looma- ja linnuliikide detailitäpsele ülestähendamisele, on iseomane just 16. sajandi lõpu ja 17. sajandi alguse Antwerpeni kunstitraditsioonile.
Mitmed loomad on maalitud kas kirjelduste või graafiliste eeskujude järgi, mitte natuurist (näiteks ninasarvik, kellel on sarved ka selja peal, või pika lakaga lõvi). Teiste hulgast leiab ka müütilise looma – ükssarve, kes on kristlikus ikonograafias ülestõusnud Kristuse sümbol.
Näituste ajalugu: 2016 Kadrioru kunstimuuseumi püsiekspositsioon
Kategooriad: Väliskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Välismaalikogu
Kogunumber: VM 615
Tulmenumber: EKM j 5422
MuiS-i viide http://muis.ee/museaalView/99338
Faili info: Originaali tüüp: digitaalfoto
Failitüüp: TIF
Pakkimisviis: Uncompressed
Faili suurus: 250.62MB
Resolutsioon: 11555*7580px @ 300dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu