Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Haarlemis kõrtsmiku pojana sündinud Bartholomeus van der Helstist kujunes 1640. aastatel Amsterdami kõrgseltskonna meelisportretiste, kes konkureeris selles ametis edukalt Rembrandt Harmensz. van Rijniga. Tänaseks tundmatuks jäänud daam pärineb arvatavasti samuti Amsterdami linna eliidi hulgast. Ta on riietatud lugupeetud kodanikule sobilikult: valge pitsiga kaunistatud musta siidkleiti. Selline pits oli moes Hollandis 1640. aastatel ning kannab moeajaloos seetõttu Hollandi pitsi nime, olgugi et seda valmistati Flandrias. Kostüüm, väärisehted ja orientaalne moevidin – jaanalinnusulgedest lehvik, mida daam oma paremas käes hoiab –, teavitavad vaatajat portreteeritu staatusest. Maalil on algselt olnud ka paarik – daami abikaasa portree – ning need on lastud teha abiellumise tähistamiseks. Omandatud 1983. aastal; kuulunud Heinrich von Dehni kogusse Kiikla mõisas Virumaal.

Bartholomeus van der Helst
Daam mustas

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Bartholomeus van der Helst (1613 - 1670)
Pealkiri: Daam mustas
Dateering: U 1649
Tehnika:
Materjal:
õli
lõuend
Kõrgus (cm): 97.0
Laius (cm): 82.0
Kirjeldus: Haarlemis kõrtsmiku pojana sündinud Bartholomeus van der Helstist kujunes 1640. aastatel Amsterdami kõrgseltskonna meelisportretiste, kes konkureeris selles ametis edukalt Rembrandt Harmensz. van Rijniga.
Tänaseks tundmatuks jäänud daam pärineb arvatavasti samuti Amsterdami linna eliidi hulgast. Ta on riietatud lugupeetud kodanikule sobilikult: valge pitsiga kaunistatud musta siidkleiti. Selline pits oli moes Hollandis 1640. aastatel ning kannab moeajaloos seetõttu Hollandi pitsi nime, olgugi et seda valmistati Flandrias. Kostüüm, väärisehted ja orientaalne moevidin – jaanalinnusulgedest lehvik, mida daam oma paremas käes hoiab –, teavitavad vaatajat portreteeritu staatusest.
Maalil on algselt olnud ka paarik – daami abikaasa portree – ning need on lastud teha abiellumise tähistamiseks.
Omandatud 1983. aastal; kuulunud Heinrich von Dehni kogusse Kiikla mõisas Virumaal.
Näituste ajalugu: 2010 EKM Kadrioru kunstimuuseumi ekspositsioon
Kategooriad: Väliskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Välismaalikogu
Kogunumber: VM 907
Faili info: Originaali tüüp: digitaalfoto
Failitüüp: TIF
Faili suurus: 21.94MB
Resolutsioon: 2536*3020px @ 300dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu