Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Kõnekate pealkirjadega maalipaari peategelaseks on valgesse rüütatud noor naine – Ilu. Esimene maal kujutab Ilu vooruslikku valikut: kindlameelselt tõukab ta eemale sensuaalse bakhandina kujutatud Meeletuse ja hoiab emaliku Mõistlikkuse poole. Teisel maalil pärgab mõistlikuks jäänud Ilu juba nägus noormees Täiuslikkus. Tööde pealkirjad pärinevad Kauffmannilt endalt, kuid tegelasi aitavad ära tunda ka nende atribuudid, näiteks Mõistlikkuse süles kujutatud peegel, kust võis näha asjade tegelikku olemust, või siis eneseohjeldust ja mõistlikkust sümboliseerivad päitserihmad. Maalipaari tellija oli inglise gravüürikirjastaja Henry Bryeri lesk Ann Bryer, kes tööd Jean-Marie Delattre’i (1745–1840) poolt graveerituna 1783/84 ka publitseeris. Graafika tegi Kauffmanni Ilu ja Mõistlikkuse teema laialt tuntuks ning sellest sai armastatud pildieeskuju 19. sajandi tarbekunstis, eelkõige Viini portselanimanufaktuuri toodangus.

Angelica Kauffmann
Ilu, juhitud Mõistlikkusest, pärjatud Täiuslikkusega

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Angelica Kauffmann (1741 - 1804)
Pealkiri: Ilu, juhitud Mõistlikkusest, pärjatud Täiuslikkusega
Dateering: U 1780
Tehnika:
Materjal:
õli
lõuend
Kõrgus (cm): 65.5
Laius (cm): 65.5
Kirjeldus: Kõnekate pealkirjadega maalipaari peategelaseks on valgesse rüütatud noor naine – Ilu. Esimene maal kujutab Ilu vooruslikku valikut: kindlameelselt tõukab ta eemale sensuaalse bakhandina kujutatud Meeletuse ja hoiab emaliku Mõistlikkuse poole. Teisel maalil pärgab mõistlikuks jäänud Ilu juba nägus noormees Täiuslikkus.
Tööde pealkirjad pärinevad Kauffmannilt endalt, kuid tegelasi aitavad ära tunda ka nende atribuudid, näiteks Mõistlikkuse süles kujutatud peegel, kust võis näha asjade tegelikku olemust, või siis eneseohjeldust ja mõistlikkust sümboliseerivad päitserihmad.
Maalipaari tellija oli inglise gravüürikirjastaja Henry Bryeri lesk Ann Bryer, kes tööd Jean-Marie Delattre’i (1745–1840) poolt graveerituna 1783/84 ka publitseeris. Graafika tegi Kauffmanni Ilu ja Mõistlikkuse teema laialt tuntuks ning sellest sai armastatud pildieeskuju 19. sajandi tarbekunstis, eelkõige Viini portselanimanufaktuuri toodangus.
Näituste ajalugu: 2016 Kadrioru kunstimuuseumi püsiekspositsioon
Kategooriad: Väliskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Välismaalikogu
Kogunumber: VM 314
Faili info: Originaali tüüp: digitaalfoto
Failitüüp: TIF
Faili suurus: 22.99MB
Resolutsioon: 2750*2918px @ 300dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu