Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Pieter Breughel noorema (1564–1638) ateljee Pieter Breughel noorema ateljees valminud maalid „Pruudi kirikusse saatmine” ja „Andide toomine” kuuluvad talupojapulma pildisarja, mis traditsiooniliselt koosnes kuuest tööst. Sarjas kujutati pruudi kirikusse saatmist, peigmehe kirikusse saatmist, andide toomist, pulmapidu, abieluvoodi pühitsemist (küla vaimuliku poolt) ning lõpuks abielu argipäeva. Pulmatseremoonia tähtsaimat sündmust – kiriklikku laulatust – ei kujutatud selles loos kunagi. Enamasti toodi noorpaarile kingituseks majapidamisesemeid ja kergemat tarbemööblit: kannud-kausid-korvid, vokk, toolid, aga ka ööpott, titepott, lapsehäll. Lapsehäll oli traditsiooniline kink, mis osutas kogukonna ootusele, et pulm saaks peagi järeltulijaga kroonitud. Ühtlasi taunitakse pildil pulmalistelt raha võtmise kommet, mis 17. sajandiks Madalmaades juba ametlikult keelustati. Pruudi ees laual näeme taldrikut, millele külalised ka raha annetavad. Täpsed summad paneb kirja soliidses riietuses vanem mees pruudi paremal käel, kuid seda on raske märgata, sest hilisem ülemaaling on katnud nii paberi kui ka sulepea.

Pieter Brueghel II ateljee
Andide toomine pruutpaarile

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Pealkiri: Andide toomine pruutpaarile
Dateering: U 1630
Tehnika:
Materjal:
õli
puu
Kõrgus (cm): 26.5
Laius (cm): 37.4
Kirjeldus: Pieter Breughel noorema (1564–1638) ateljee
Pieter Breughel noorema ateljees valminud maalid „Pruudi kirikusse saatmine” ja „Andide toomine” kuuluvad talupojapulma pildisarja, mis traditsiooniliselt koosnes kuuest tööst. Sarjas kujutati pruudi kirikusse saatmist, peigmehe kirikusse saatmist, andide toomist, pulmapidu, abieluvoodi pühitsemist (küla vaimuliku poolt) ning lõpuks abielu argipäeva. Pulmatseremoonia tähtsaimat sündmust – kiriklikku laulatust – ei kujutatud selles loos kunagi.
Enamasti toodi noorpaarile kingituseks majapidamisesemeid ja kergemat tarbemööblit: kannud-kausid-korvid, vokk, toolid, aga ka ööpott, titepott, lapsehäll. Lapsehäll oli traditsiooniline kink, mis osutas kogukonna ootusele, et pulm saaks peagi järeltulijaga kroonitud. Ühtlasi taunitakse pildil pulmalistelt raha võtmise kommet, mis 17. sajandiks Madalmaades juba ametlikult keelustati. Pruudi ees laual näeme taldrikut, millele külalised ka raha annetavad. Täpsed summad paneb kirja soliidses riietuses vanem mees pruudi paremal käel, kuid seda on raske märgata, sest hilisem ülemaaling on katnud nii paberi kui ka sulepea.
Näituste ajalugu: 2016 Kadrioru kunstimuuseumi püsiekspositsioon
Kategooriad: Väliskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Välismaalikogu
Kogunumber: VM 2
Tulmenumber: EKM j 153:2
MuiS-i viide http://muis.ee/museaalView/98915
Faili info: Originaali tüüp: digitaalfoto
Failitüüp: TIF
Faili suurus: 58.94MB
Resolutsioon: 5476*3760px @ 300dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu