Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Savona oli 17.–18. sajandil üks juhtivaid majoolika tootmise keskusi Itaalias. Sealse tinaglasuuriga keraamika tüüpilisemateks näideteks on sinivalge maalinguga nõud, mida kaunistab nähtavate pintslitõmmetega hoogne maaling. Mitmed majoolikatöökodade juures töötanud maalijad on tänaseni teada ka nimeliselt, üheks tuntumaks nende hulgast on Roomas õppinud kunstnik Giovanni Agostino Ratti (1699–1775), kes tegutses majoolikamaalijana oma kodulinnas Savonas lühikese perioodi jooksul, 1720. aastate alguses. Kadrioru kunstimuuseumi baroksete vaaside kaelale on lisatud Savona majoolikatöökoja märk ja selle alla kiri Agostino Ratti Fece in Savona ning aastaarv 1722. Võrreldes selle aja Savona töödega torkavad ebaharilikuna silma nii vaaside mõõdud kui ka suurelt ning nähtavale kohale lisatud „signatuurid”, mis on enamasti peidetud teose põhja alla või tagumisele küljele. Tegemist on Itaalias 19. sajandi teisel poolel historitsistliku moe ajel valminud Savona vaaside jäljendustega.

Tundmatu autor
18. sajandi Savona majoolika stiilis suur vaas

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Tundmatu autor
Pealkiri: 18. sajandi Savona majoolika stiilis suur vaas
Dateering: 19. sajandi lõpp
Tehnika:
Materjal:
majoolika, glasuurialune maal
Kirjeldus: Savona oli 17.–18. sajandil üks juhtivaid majoolika tootmise keskusi Itaalias. Sealse tinaglasuuriga keraamika tüüpilisemateks näideteks on sinivalge maalinguga nõud, mida kaunistab nähtavate pintslitõmmetega hoogne maaling. Mitmed majoolikatöökodade juures töötanud maalijad on tänaseni teada ka nimeliselt, üheks tuntumaks nende hulgast on Roomas õppinud kunstnik Giovanni Agostino Ratti (1699–1775), kes tegutses majoolikamaalijana oma kodulinnas Savonas lühikese perioodi jooksul, 1720. aastate alguses.
Kadrioru kunstimuuseumi baroksete vaaside kaelale on lisatud Savona majoolikatöökoja märk ja selle alla kiri Agostino Ratti Fece in Savona ning aastaarv 1722. Võrreldes selle aja Savona töödega torkavad ebaharilikuna silma nii vaaside mõõdud kui ka suurelt ning nähtavale kohale lisatud „signatuurid”, mis on enamasti peidetud teose põhja alla või tagumisele küljele.
Tegemist on Itaalias 19. sajandi teisel poolel historitsistliku moe ajel valminud Savona vaaside jäljendustega.
Kategooriad: Väliskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Välistarbekunstikogu
Kogunumber: VR 1092
Faili info: Originaali tüüp: digitaalfoto
Failitüüp: TIF
Pakkimisviis: Uncompressed
Faili suurus: 66.37MB
Resolutsioon: 4536*5112px @ 300dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu