Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku

Näituste vaated 2010

13.11.2010 – 30.04.2011 
Ühe-maali-näituse keskmes on 17. sajandi Napoli kunstniku Andrea Vaccaro koolkonna töö "Simson ja Deliila". Lisaks viimastel aastatel restauraatorite käe all "totaalse muutumise" läbi teinud maalile endale näeb näitusel ka dokumentaalfilmi, mis avab toimunud metamorfoosi tagamaid: maali rahvusvahelist uurimist, Eesti ja Itaalia maalirestauraatorite tööd ning Simsoni ja Deliila loo inspireerivat sõnumit.

Näituse kuraatorid: Hilkka Hiiop ja Tiina-Mall Kreem
Näituse kujundaja: Villu Plink


3.04-31.10.2010 
Näitus "Pinge" tutvustab tuntuimate saksa ekspressionistide ja nende kaasaegsete loomingut, mis on Eesti Kunstimuuseumi jõudnud tänu kunagistele erakollektsionääridele. Näituse keskmes on Kadrioru kunstimuuseumi üks hinnalisemaid ja omalaadsemaid kogusid – saksa klassikalise modernismi kollektsioon, mis hõlmab graafikat ja joonistusi. Selle tuumiku moodustavad tööd ekspressionistidelt, kelle seas on esindatud nii stiili rajavatesse rühmitustesse Die Brücke ja Der Blaue Reiter kuuluvaid kunstnikke (Emil Nolde, Franz Marc, Heinrich Campendonk, Paul Klee, Erich Heckel, Alfred Kubin) kui ka tähtsamaid hilisekspressionismi vorme nagu verism jaNeue Sachlichkeit esindavaid autorid (Otto Dix, Max Beckmann, George Grosz). Samuti ei puudu näited selliste ekspressionismi suurkujude nagu Ernst Barlachi, Oskar Kokoschka, Egon Schiele, Käthe Kollwitz jt loomingust. Eriti hinnaliseks tuleb pidada Otto Dixi joonistusi, millest enamik jõuab vaatajate ette esmakordselt.

Näituse kuraator: Anu Allikvee
Näituse kujundja:Inga Heamägi


13.02.-21.03.2010 
"Tee Revalisse" on Mikkeli muuseumi järjekordne avastusrohke koostöö erakogude ja -galeriidega. Näitusel tutvustatakse olulisi näiteid eesti ja balti maalivaramust, mis on Eestisse jõudnud St Lucas galerii vahendusel. Mitmed näitusel eksponeeritud maalid kuuluvad praegu veel St Lucas galeriile, teised siinsetele kunstikollektsionääridele. Näha saab ka Eesti Kunstimuuseumi 2009. aasta kõige hinnalisemat kunstiostu: kolme perekonnaportreed 18. sajandi meistrilt Michael Ludwig Clausilt.

Näituse kuraatorid: A. Lillioja ja Aleksandra Murre


 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu