Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Kappaltari esimeses positsioonis (suletud tiibadega) on kujutatud vasakul tiival Alexandria Katariinat, Neitsi Maarjat Kristuslapsega ja Püha Barbarat, vasakul tiival Püha Viktorit, Püha Nikolaust ja Püha Jüri. Kappaltari teises positsioonis on kujutatud stseene Püha Nikolause ja Püha Viktori elust. Kappaltari kolmandas positsioonis (täielikult avatud tiibadega) on kujutatud ülemisel real Kristust ja Neitsi Maarjat, kelle kõrval seisavad kaksteist apostlit, servades on kujutatud ka Püha Nikolaust ja Püha Viktorit. Alumise rea keskel on kujutatud Püha Annat ja Neitsi Maarjat Kristuslapsega, neist vasakul seisavad Püha Reinold, Püha Blasius ja Ristija Johannes, paremal Püha Miikael, Püha Laurentius ja Püha Jüri. Vasakpoolse tiiva alumises reas on Püha Apollonia, Püha Dorothea, Püha Barbara ja Alexandria Katariina, praempoolsel tiival, Maarja Magdaleena, Püha Gertrud, Püha Birgitta ja Tüüringi Elisabeth. Predella suletud positsioonis on kujutatud kirikuisad ja ordude asutajad: Clairvaux' Bernard, Püha Gregorius, Püha Hieronymus, Püha Augustinus, Püha Ambrosius ja Nursia Benedictus. Predella avatud positsioon kujutab Püha Hõimkonda.

Hermen Rode töökoda
Niguliste kiriku peaaltari retaabel

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Hermen Rode (1468?-1504?) töökoda
Pealkiri: Niguliste kiriku peaaltari retaabel
Dateering: 1478 - 1481
Tehnika:
Materjal:
tempera, õli, nikerdamine
puit
Kõrgus (cm): 350.0
Laius (cm): 600.0
Kirjeldus: Kappaltari esimeses positsioonis (suletud tiibadega) on kujutatud vasakul tiival Alexandria Katariinat, Neitsi Maarjat Kristuslapsega ja Püha Barbarat, vasakul tiival Püha Viktorit, Püha Nikolaust ja Püha Jüri.
Kappaltari teises positsioonis on kujutatud stseene Püha Nikolause ja Püha Viktori elust.
Kappaltari kolmandas positsioonis (täielikult avatud tiibadega) on kujutatud ülemisel real Kristust ja Neitsi Maarjat, kelle kõrval seisavad kaksteist apostlit, servades on kujutatud ka Püha Nikolaust ja Püha Viktorit. Alumise rea keskel on kujutatud Püha Annat ja Neitsi Maarjat Kristuslapsega, neist vasakul seisavad Püha Reinold, Püha Blasius ja Ristija Johannes, paremal Püha Miikael, Püha Laurentius ja Püha Jüri.
Vasakpoolse tiiva alumises reas on Püha Apollonia, Püha Dorothea, Püha Barbara ja Alexandria Katariina, praempoolsel tiival, Maarja Magdaleena, Püha Gertrud, Püha Birgitta ja Tüüringi Elisabeth.
Predella suletud positsioonis on kujutatud kirikuisad ja ordude asutajad: Clairvaux' Bernard, Püha Gregorius, Püha Hieronymus, Püha Augustinus, Püha Ambrosius ja Nursia Benedictus. Predella avatud positsioon kujutab Püha Hõimkonda.
Kategooriad: Kirikukunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Niguliste muuseumi kogu
Kogunumber: N 154
Tulmenumber: EKM j 18762
MuiS-i viide http://muis.ee/museaalView/1446383
Faili info: Originaali tüüp: digitaalfoto
Failitüüp: TIF
Pakkimisviis: Uncompressed
Faili suurus: 47.99MB
Resolutsioon: 5010*3346px @ 300dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu