Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Anna Litvinova esindab tänases eesti maalikunstis suurte traditsioonidega maalilise realismi suunda, mida on aastakümnete jooksul elus hoidnud Tartu pallaslaste koolkond. Eesti Kunstiakadeemia maalikateedri lõputööna loodud üheteistkümnest osast koosnev poeetiline tsükkel "Elutants" esitab lennukates poosides ekspressiivseid mees- ja naisakte, igaüks neist kirjeldamas erinevaid meelelisi seisundeid. Siiralt maalikunsti elujõulisusse uskuv Litvinova kõneleb vormides ja värvides, teeb seda aga hoogsamalt, kirglikumalt ja mõneti ehk veendunumaltki kui kunagise eesti kunsti pealiini järgijale kohane. Koloriidil on tema figuurimaalides erinevate meeleolude väljendamisel sümboolne tähendus. Tugevate emotsionaalsete laengutega toonid varieeruvad agressiivsest toorest külmroosast melanhoolse siniseni ja rõhutavad inimkujude dramaatilistes poosides kätkevaid emotsioone. Tsükli üksteist suuremõõtmelist maali tekitavad ringi ja meenutavad igavikku sümboliseerivat, end sabast õgivat gnostilist madu. Kaob alguse ja lõpu, sünni ja surma, mineviku ja tuleviku vaheline piir. See on ühtaegu nii surma- kui elutants. Kirglikus ringmängus keerlevad mees- ja naisaktid sümboliseerivad loodust, igavese sünni ja surma lõppematut kordust, elu selle dünaamilisuses. Kädi Talvoja

Anna Litvinova
Elutants

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Anna Litvinova (1976 - )
Pealkiri: Elutants
Dateering: 1998
Tehnika:
Materjal:
õlipastell, õli
puitkiudplaat
Kõrgus (cm): 204.2
Laius (cm): 118.1
Kirjeldus: Anna Litvinova esindab tänases eesti maalikunstis suurte traditsioonidega maalilise realismi suunda, mida on aastakümnete jooksul elus hoidnud Tartu pallaslaste koolkond. Eesti Kunstiakadeemia maalikateedri lõputööna loodud üheteistkümnest osast koosnev poeetiline tsükkel "Elutants" esitab lennukates poosides ekspressiivseid mees- ja naisakte, igaüks neist kirjeldamas erinevaid meelelisi seisundeid. Siiralt maalikunsti elujõulisusse uskuv Litvinova kõneleb vormides ja värvides, teeb seda aga hoogsamalt, kirglikumalt ja mõneti ehk veendunumaltki kui kunagise eesti kunsti pealiini järgijale kohane. Koloriidil on tema figuurimaalides erinevate meeleolude väljendamisel sümboolne tähendus. Tugevate emotsionaalsete laengutega toonid varieeruvad agressiivsest toorest külmroosast melanhoolse siniseni ja rõhutavad inimkujude dramaatilistes poosides kätkevaid emotsioone.
Tsükli üksteist suuremõõtmelist maali tekitavad ringi ja meenutavad igavikku sümboliseerivat, end sabast õgivat gnostilist madu. Kaob alguse ja lõpu, sünni ja surma, mineviku ja tuleviku vaheline piir. See on ühtaegu nii surma- kui elutants. Kirglikus ringmängus keerlevad mees- ja naisaktid sümboliseerivad loodust, igavese sünni ja surma lõppematut kordust, elu selle dünaamilisuses.
Kädi Talvoja
Kategooriad: Nüüdiskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Maalikogu
Kogunumber: M 7090
Tulmenumber: EKM j 47869
MuiS-i viide http://muis.ee/museaalView/247935
Faili info: Originaali tüüp: digitaalfoto
Failitüüp: TIF
Faili suurus: 26.45MB
Resolutsioon: 2335*3959px @ 2000dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu