Logi sisse

Registreeru

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
*
*
*
*
Taotlen erikasutajaks
Saada

Unustasid parooli?

* Tärnikestega väljade täitmine on kohustuslik.
*
Saada
Vaata EKM teoste paremikku
Richard Wilson oli 18. sajandil hinnatumaid maastikumaalijaid Inglismaal ja üks selle žanri pioneere Briti kunstis. Tema Itaalia maastikud olid 1750–1760. aastatel erakordselt populaarsed. Need poeetilised maastikud, mis kujutasid küll reaalseid vaateid loodusest, olid pikitud täis viiteid klassikalisele kultuurile ning mõjusid seetõttu väga uudsetena. Wilson oli ka üks Kunstnike Ühingu (1760) ja Kuningliku Kunstiakadeemia (1768) asutajaliikmetest, esinedes oma loominguga edukalt mõlema ühingu näitustel. Seni teadmata asjaoludel käis kunstniku karjäär ja tema maine elu lõpus järsku alla ja taastus tasapisi alles pärast surma. Mikkeli muuseumi väike maal kujutab Rooma lähistel asuvat Nemi järve motiivi. Loomingu kõrgperioodil valminud kompositsiooni on Wilson korranud hiljem mitmel korral. Siinne hea käega, aga väga kiirelt maalitud töö on teostatud mööblitükist pärit puutahvlile.

Richard Wilson?
Nemi järve motiiv

 

Teoste kasutamine on piiratud autoriõigustega
Autor: Richard Wilson? (1714 - 1782)
Pealkiri: Nemi järve motiiv
Dateering: U. 1780
Tehnika:
Materjal:
õli
puit
Kõrgus (cm): 18.0
Laius (cm): 32.0
Kirjeldus: Richard Wilson oli 18. sajandil hinnatumaid maastikumaalijaid Inglismaal ja üks selle žanri pioneere Briti kunstis. Tema Itaalia maastikud olid 1750–1760. aastatel erakordselt populaarsed. Need poeetilised maastikud, mis kujutasid küll reaalseid vaateid loodusest, olid pikitud täis viiteid klassikalisele kultuurile ning mõjusid seetõttu väga uudsetena. Wilson oli ka üks Kunstnike Ühingu (1760) ja Kuningliku Kunstiakadeemia (1768) asutajaliikmetest, esinedes oma loominguga edukalt mõlema ühingu näitustel. Seni teadmata asjaoludel käis kunstniku karjäär ja tema maine elu lõpus järsku alla ja taastus tasapisi alles pärast surma.
Mikkeli muuseumi väike maal kujutab Rooma lähistel asuvat Nemi järve motiivi. Loomingu kõrgperioodil valminud kompositsiooni on Wilson korranud hiljem mitmel korral. Siinne hea käega, aga väga kiirelt maalitud töö on teostatud mööblitükist pärit puutahvlile.
Näituste ajalugu: 2014 Mikkeli muuseumi näitus "Lux aeterna. Itaalia kunst Johannes Mikkeli kogust"
2020 Kadrioru kunstimuuseumi näitus "Külaskäik. Valitud teosed Johannes Mikkeli kollektsioonist"
Kategooriad: Väliskunst
Varaline kuuluvus: Eesti Kunstimuuseum
EKM kogu: Mikkeli muuseumi kogu
Kogunumber: Mi 184
Tulmenumber: EKM j 46270
MuiS-i viide http://muis.ee/museaalView/107952
Faili info: Originaali tüüp: digitaalfoto
Failitüüp: TIF
Pakkimisviis: Uncompressed
Faili suurus: 92.90MB
Resolutsioon: 6810*4767px @ 300dpi
 
Otsing Pressialbum Näituste vaated Hinnakiri E-pood Fotokogu