Võrguühenduse viga

Proovi uuesti Sulge
 
 
 

Lõuna-Eesti maastik

Konrad Mägi (01.11.1878-15.08.1925)

Martin Taevere on meenutanud: "Kui ma vahel avaldasin kahtlust tema haig. olekusse, siis ta pahanes. Kuis võis ta haige olla, kui rännakuil ja motiivide jahil oli raske temaga samu pidada. Kasvult oli ta lühike. Keha võrdlemisi pikk. Jalad lühikesed, kuid käies võttis ta haruldaselt pikad sammud, nii et võiks ütelda, et Mägil käies istekoht puudutas maad! Matka hoos unustas ta ka oma hädisuse. Matkal värvikast rippus üle õla rihma otsas seljas. Paelus teda maastikus motiiv või värvide harmoonia – kohe peatus, istus maha ja kiire vehkimine hakkas peale. Söega joonis, mis harilikult oli võimalikult lihtne. Värvide ladumine küll ühe küll teise pintsliga sündis ime kiirelt. Küll saivad puud, taevas, maa ja vesi värvilise löögi näkku. Iga värvi plarakas näis aga istuvat ikka omal kohal ja rõõmsas ühenduses naabriga. Nii kattis ta terve joonise hoogsate löökidega. Siis pintslid hakkasid liikuma aeglasemalt – ta jõudis üksikasjade juurde. Pealtvaatamine teda ei seganud. Ta nagu ei pannud sind tähele.
Oma tööde üle ta ei armastanud palju rääkida. Ainult nii palju vahel tähendas, et kui mõni asi sellele eesti rahvale ei meeldi, siis tulevat seda teost lugeda õnnestunuks. Nii tema ise kui ka tema looming olevat internatsionaalne: Pariisis peetud teda prantslaseks, Rootsis rootslaseks ja Itaalias polevat teda välismaalaseks peetud."

 

1878

1891

asus järgmiseks viieks aastaks tööle Tartu puutöökodadesse. Rudolf Paris on kirjutanud 16-aastase Mäe kohta: "Töös on uus õpilane olnud hoolikas ja kaastöölisile meeldejääv oma puhtusearmastuselt. Selle õpipoisi alatisel särkide vahetusel on olnud otse mingi demonstratiivselt erinev joon."

1898

läheb joonistuskursustele

1903

asus vabakuulajana Peterburi Stieglitzi kunsttööstuskooli, kus keskendus puunikerdusele ja modelleerimisele. Pidi katkestama õpingud, sest osales 1905. aasta õpilasrahutustes.

1906

veetis suve koos Nikolai Triigi ja Aleksander Tassaga Ahvenamaal. Alustas lähemat tutvust maalikunstiga.

1907

sõitis Pariisi

1908

sõitis Norrasse, kuhu jäi 1910. aastani.

1912

tuli tagasi Eestisse (Tartusse), alustas tööd pedagoogina. Aastatel 1916-1919 pidas omanimelist ateljeestuudiot.

1918

kirjutati alla kunstiühing "Pallase" põhikirjale. Asutajad olid Konrad Mägi, Aleksander Tassa ja Friedebert Tuglas. Mägi tagareas vasakult teine.

1919

alustab kunstikool “Pallas”. Esimene direktor kuni oma surmani oli Konrad Mägi.

1921

saabub Itaaliasse

1922

sügisel saabus õppetöö ajaks tagasi Tartusse. Mägi ees vasakult kolmas.

1925

Konrad Mägi